Menu

Z historią na szlaku. Zabytki w Polsce, które warto zobaczyć. Część 2

Cechy produktu

  • ISBN 9788365156266 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Promohistoria 
  • Ilość stron 123 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Zapraszamy w kolejną podróż po kraju śladami przeszłości - kilkanaście historycznych krain i dziesiątki atrakcji turystycznych: cerkwie i kościoły, zamki i pałace, muzea i pola bitew. Wszystkie te miejsca zasługują na bliższe poznanie i odwiedziny już w najbliższym czasie.

Rzeczpospolita nie zawsze była jednorodna etnicznie, a jej granice ulegały licznym zmianom. Nasze ziemie zamieszkane były przez mniejszości oraz inne narody, wyznające zróżnicowane wyznania. Tysiąc lat historii, setki zabytków pamiętających dawno minione czasy.

Zwiedzając nasz kraj, warto znać i rozumieć kontekst historyczny, jakże przeróżny dla poszczególnych regionów. W którym polskim regionie zamieszkali Kurpie? A w którym Bojkowie? Na którym rynku stał pomnik Stalina? Co się stało z jedynym dziełem Rubensa w naszych zbiorach? Na którym wielkopolskim zamku straszy „biała dama”? Ile budynków wybudowano na szczycie Śnieżki? Na te i inne pytania odpowiedzi odszukamy w tekstach składających się na drugą część naszego przewodnika „Z historią na szlaku.

Zabytki w Polsce, które warto odwiedzić”. Czy chcecie rzucić wszystko i wybrać się w podróż wraz z Histmagiem?

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.