Menu

Z nosem w ekranie. Szklana pułapka czy szansa na rozwój twojego dziecka?

Cechy produktu

  • ISBN 9788380875470 
  • Autor Anya Kamenetz 
  • Wydawnictwo Laurum 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Psychologia / RodzinaWspółczesne dzieci niejednokrotnie debiutują w mediach społecznościowych już z chwilą, gdy zostaną uchwycone na obrazie USG. Zaczynają stykać się z ekranami około czwartego miesiąca życia. To należycie czy źle? świetna szansa na podtrzymywanie relacji niezależnie od dzielącej ludzi odległości czy też pierwszy krok do stworzenia otumanionego pokolenia wgapionych w ekrany zombie?Wielu bez wahania uznało to za początek neurologicznej i emocjonalnej katastrofy, ale – co zaskakujące – trudno natrafić na rzetelne badania na ten temat.

W swej książce „Z nosem w ekranie” Anya Kamenetz – ekspertka w dziedzinie edukacji, a także nowych technologii,dodatkowo matka dwojga dzieci – ukazuje świeże i poręczne spojrzenie na ten problem.

Po przeprowadzeniu rozmów z setkami rodziców na temat używanych przez nich rozwiązań i wyznawanych poglądów i po przedarciu się poprzez gąszcz nierozstrzygających badań i rozdmuchanych obaw, oferuje proste rozwiązanie inspirowane znaną sentencją Michaela Pollana odnoszącą się do jedzenia: Ciesz się technologią.

Z umiarem. Najlepiej w towarzystwie.Ta książka to jasne, poparte badaniami i obiektywne spojrzenie na kwestię znaną aktualnie niemal każdemu rodzicowi. Stanowi odpowiedź na nurtującą dzisiejszych rodziców kwestię: jak znaleźć równowagę między technologią a prawdziwym życiem.

Zawarte w niej zwięzłe, ale wymowne wskazówki stanowią podstawę, dzięki której rodzice będą mogli określić właściwą rolę technice w życiu dzieci, ograniczyć własne obawy i znaleźć przestrzeń dla szczęśliwych, rodzinnych chwil równocześnie z udziałem technice, jak i bez niej.***ANYA KAMENETZ – główna korespondentka stacji radiowej NPR ds.

edukacji cyfrowej. Wcześniej współpracowała na stałe z magazynem „Fast Company”. Jej artykuły pojawiały się w „New York Timesie”, „Washington Post”, „New York Magazine”, „Slate”, a także „O, The Oprah Magazine”, zdobyła niemało nagród za swoją pracę w dziedzinie edukacji, nowych technice i innowacji.

Jest autorką trzech książek na temat edukacji i technice: Generation Debt, DIY U i The Test. Mieszka z rodziną na Brooklynie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.