Menu

Zagłada Czarnej Kompanii

Cechy produktu

  • ISBN 9788380626577 
  • Autor Glen Cook 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 1080 

Opis

Ocalali członkowie Kompanii potajemnie przegrupowują siły w Taglios. Ich celem jest uwolnienie braci uwięzionych pod równiną lśniącego kamienia. Podróżując w koszmarnych warunkach, docierają do celu, nim magiczna pożoga ujawni prawdziwe oblicze rzeczywistości, odsłoni nieznane dzieje Kompanii, a świeże światy powstaną i zginą…

cena, którą przyjdzie za to zapłacić będzie niezwykle wysoka.

poprzez lata żaden z członków Czarnej Kompanii nie ginie w bitwie. Konował wie, że taka sytuacja nie może trwać wiecznie. Nie musi długo czekać na potwierdzenie swych obaw – nadchodzi meldunek, że dawny wróg znów zaczął działać. Jego atak przy Bramie Cienia, wywoła łańcuch zdarzeń, który przywiedzie Kompanię na skraj przepaści i, jak przede wszystkim w jej historii, o kilka kroków dalej.

skategoryzowane w jednym tomie ostatnie dwie części (Woda śpi oraz Żołnierze żyją) linii, która zrewolucjonizowała fantasy. Nowa edycja cyklu o Czarnej Kompanii składa się z czterech tomów: Kroniki Czarnej Kompanii, Księgi Południa, Powrót Czarnej Kompanii, Zagłada Czarnej Kompanii.

Czarną Kompanią Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy – z czego dużo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy. Sprowadził opowieść do poziomu zwykłego człowieka, porzucając zużyte schematy królów, książąt i złych czarnoksiężników.

Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych na haju”.

Steven Erickson

Glen Cook (ur. 1944) – autor wielu powieści science fiction i fantasy. Dorastał w Kalifornii, studiował na uniwersytecie w Missouri. Marzył, żeby zostać pilotem Phantoma

F-4, lecz ostatecznie trafił do oddziałów specjalnych US Marine Corps (3rd Marine Recon Battalion). Wojskową karierę podjął syn Glena, natomiast autor poprzez kilkadziesiąt lat pracował w rozmaitych fabrykach koncernu General Motors. Jego pasją jest czytanie i kolekcjonowanie książek historycznych, a także zbieranie znaczków.

Doświadczenia ze służby w armii przenosi na karty swych książek. O tym, że robi to przekonująco, świadczy fakt, iż opowieść o najemnikach z Czarnej Kompanii była jedną z najpopularniejszych lektur wśród amerykańskich żołnierzy w trakcie Wojny w Zatoce.

najszczególniej znane tytuły Cooka to cykle Czarna Kompania, Imperium Grozy i Delegatury nocy (wszystkie wydane przez REBIS) oraz linia o inspektorze Garretcie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.