Menu

Zagrożenie wykluczeniem społecznym kobiet niepełnosprawnych

Cechy produktu

  • ISBN 9788380120280 
  • Autor Anna Nowak 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 434 
  • Rok wydania 2014 

Opis

stanowcze cele prezentowanej pracy to: próba syntezy dorobku nauk społecznych w dziedzinie badań nad marginalizacją i wykluczeniem społecznym; próba ukazania wybranych teorii socjologicznych, które zawierają twierdzenia na temat przyczyn, źródeł i mechanizmów wykluczenia oraz marginalizacji; przedstawienie sytuacji społecznej i wyznaczonie obszarów wykluczenia społecznego kobiet niepełnosprawnych; analiza propozycji działań inkluzyjnych i możliwości ochrony niepełnosprawnych pań przed wykluczeniem społecznym.

Prezentowana publikacja jest ważnym głosem w sprawie niepełnosprawnych pań. Może inspirować ich otoczenie do działań wspierających. Z całą pewnością pomieszczone w pracy analizy wzbogacają w dodatku wiedzę na temat funkcjonowania pań niepełnosprawnych w rolach społecznych, rozpoznania barier w ich powszednim życiu, określenia obszarów wykluczenia, a także możliwości i czynników sprzyjających ich inkluzji społecznej, a także następnie wykorzystania tej wiedzy poprzez osoby i instytucje zajmujące się sprawami osób niepełnosprawnych do niesienia im pomocy i udzielania wsparcia.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.