Menu

Zagubiona nieśmiertelność - ebook

Opis


„Zagubiona ponadczasowość" Maksymiliana Brona to krótka powieść obyczajowo – psychologiczna prezentująca losy człowieka, który przeżył mrok II wojny światowej.

Sam autor powiada, że jego książka jest opowieścią o zwierzęcości, alkoholizmie, kłamstwie, o wypieraniu rzeczywistości z II Rzecząpospolitą, II wojną światową, PRL-em i III Rzeczpospolitą w tle. Ale w tej historii jest jeszcze coś. Maksymilian Bron chce nam powiedzieć, że człowiek bez miłości staje się zwierzęciem, istotą odhumanizowaną, która niszczy nie tylko swoje życie, lecz i życie najbliższych oraz ich miłość. Traumatyczne doświadczenia z czasów wojny, życie naznaczone tragedią i złem, powoli zaczynają zmieniać głównego bohatera - Alberta w potwora, w końcu godnego pożałowania, chorego starszego człowieka.

„Zagubiona ponadczasowość" jest książką o upadku człowieczeństwa wywołanym złem otaczającego nas świata. Upadku początkującym się w miejscu, gdzie człowiek zostaje pozbawiony największego daru – miłości.

...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.