Menu

Zakażenia szpitalne w jednostkach opieki zdrowotnej. Rozdział 11 - Anna Szcztpta, Monika Bociąga - Jasik, Magdalena Baran

Cechy produktu

  • ISBN 9788320051919 
  • Autor Bulanda, Wójkowska-Mach 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Rozdział 11 z publikacji pt. ""Zakażenia szpitalne w jednostkach opieki zdrowotnej"" redakcja Małgorzata Bulanda, Jadwiga Wójkowska-Mach. Pierwszy na rynku wydawniczym podręcznik, w którym uwzględniono wszystkie części niezbędne w codziennej realizacji nadzoru nad zakażeniami szpitalnymi.
W publikacji omówiono: profilaktykę i diagnostykę zakażeń szpitalnych, a także instytucjonalnych, tj. Równocześnie związanych z opieką nad pacjentem w szpitalu, jak i nad rezydentem opieki długoterminowej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Przedstawiono dodatkowo zagadnienia nieobecne w literaturze polskojęzycznej, takie jak: bankowanie mleka damskiego, komunikacja społeczna, metody użytkowane w dochodzeniach epidemiologicznych, szacowanie ryzyka zakażeń czy sposoby skutecznego wdrażania innowacji.
Książka będzie perfekcyjnym źródłem wiedzy dla wszystkich osób, dla których kontrola zakażeń jest ważnym elementem pracy: zarządzających szpitalami, lekarzy, pielęgniarek, diagnostów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.