Menu

Zakażenia szpitalne w jednostkach opieki zdrowotnej. Rozdział 2 - Marta Wróblewska, Marzenna Bartoszewicz, Adam F. Junka, Beata Kowalska-Krochmal

Cechy produktu

  • ISBN 9788320051827 
  • Autor Bulanda, Wójkowska-Mach 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Rozdział 2 z publikacji pt. ""Zakażenia szpitalne w jednostkach opieki zdrowotnej"" redakcja Małgorzata Bulanda, Jadwiga Wójkowska-Mach. Pierwszy na rynku wydawniczym podręcznik, w którym uwzględniono wszystkie komponenty konieczne w codziennej realizacji nadzoru nad zakażeniami szpitalnymi.
W publikacji omówiono: profilaktykę i diagnostykę zakażeń szpitalnych oraz instytucjonalnych, tj. Zarówno związanych z opieką nad pacjentem w szpitalu, jak i nad rezydentem opieki długoterminowej w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. Przedstawiono także zagadnienia nieobecne w literaturze polskojęzycznej, takie jak: bankowanie mleka damskiego, komunikacja społeczna, metody wykorzystywane w dochodzeniach epidemiologicznych, szacowanie ryzyka zakażeń czy sposoby sprawnego wdrażania innowacji.
Książka będzie znakomitym źródłem wiedzy dla wszystkich osób, dla których kontrola zakażeń jest ważnym elementem pracy: zarządzających szpitalami, lekarzy, pielęgniarek, diagnostów.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.