Menu

Żar Sahelu - ebook

Opis

„Żar Sahelu" Agnieszki Podoleckiej to druga po „Głosie Sangomy" powieść autorki zafascynowanej Afryką. To rewelacyjnie osadzona w egzotycznych realiach historia kilku miesięcy życia żony i córki polskiego dyplomaty w niebezpiecznym Mali. W Zachodniej Afryce panuje susza, która zabija ludzi, zwierzęta i wszelką nadzieję. Krajem wstrząsa linia rytualnych morderstw. W atmosferze strachu i niepewności, Anna i Bella przyjeżdżają do Mali, żeby przeżyć niespodziewaną przygodę. W ich życie wkroczą szamani, tajemnice i pokaźne namiętności. Co je łączy z enigmatycznym ludem Dogonów, czy w wirze dramatycznych wydarzeń odnajdą siebie i prawdziwą miłość?

nieprzeciętnie napisana, trzymająca w napięciu, pełna namiętności i pięknej erotyki książka z pogranicza przygody, romansu i New Age. Komponenty ezoteryczne doskonale łączą się z afrykańską kulturą, z którą muszą skonfrontować się biali bohaterowie. Takiej książki jeszcze w Polsce nie było.

O Autorce:

Urodzona na Sri Lance, absolwentka orientalistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Agnieszka Podolecka od dzieciństwa fascynowała się innymi religiami i kulturami. Dorastała otoczona magią egzotyki i zawsze poszukiwała głębi w innych tradycjach. Gdy los rzucił ją na kilka lat do Republiki Południowej Afryki, wykorzystała ten czas na poznawanie jej mieszkańców, wierzących w różnorodnych bogów, mających obyczaje zupełnie odmienne od europejskich. Medytowała pod opieką szamana, rozmawiała z ludowymi uzdrowicielami. Na bazie swoich przeżyć napisała „Za głosem sangomy", powieść, która pokazuje jej zafascynowanie Afryką i magią.

Tym razem Autorka zabiera nas w podróż po Afryce Zachodniej. Szamani, duchy przodków, tajemna wiedza niedostępna białemu człowiekowi stanowią tło dramatycznych wydarzeń i losów głównych bohaterów.

Więcej o Autorce i jej pasjach na www.podolecka.com, a także facebooku.

„Miłość, erotyka, dzikość serca i afrykańskich pejzaży. Trzy kobiety trzech pokoleń, które łączy jedna tajemnica. Autorka wciąga nas w świat szamanów, magii, ezoteryki jakiego nie znamy. Jednocześnie w atrakcyjny i dojrzały sposób demonstruje dążenie bohaterek do wolności, miłości, harmonii w życiu. To niezwykła książka; gorąca, namiętna, inspirująca. A w bohaterkach każda kobieta wyszuka coś z siebie. Czegóż więcej wymagać od prawidłowej powieści?"

Katarzyna Dowbor

„Kiedy byłam mała, Afryka „weszła we mnie" wraz z książką W Pustyni i w Puszczy. Zaczęła mi ja czytać mama, a kończyłam już samodzielnie, z wypiekami na twarzy, czasem pod kołdrą. W powieści „Żar Sahelu" znalazłam te same emocje! To Afryka w rejonie tytułowego Sahelu, błyskotliwa, upalna, groźna, nieoswojona nigdy przez nas – białych. Genialnie poprowadzony wątek sensacyjny miesza się z krótkimikolorowymi opisami przyrody, dróg, nocy, dni, ze zwykłą opowieścią o życiu w tym dziwnym i nieodgadnionym świecie. Czary, eksterioryzacja, wiedza tajemna… cóż o tym wiemy? Do tego losy pań,...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.