Menu

Zaraź mnie dobrem

Cechy produktu

  • ISBN 9788381195270 
  • Autor Jan Ratajczak 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 34 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Tytuł tomiku pochodzi od jednego z wierszy, a skoro został on wyodrębniony w ten sposób poprzez samego autora, warto pójść tym tropem, tropem słów, i potraktować go jak przewodnika. Dobro, pasje, marzenia, miłość… – to nie tylko pojedyncze, oderwane od siebie wyrazy, ale także obrazy, które poeta z nich stwarza.

Obrazy kameralne – jak kameralna jest muzyka i atmosfera; a zarazem intymne – jak intymne są uczucia i relacje.Trzydzieści wierszy składających się na tomik Jana Ratajczaka można przeczytać jednym tchem, zwłaszcza gdy trafi się ktoś spragniony poezji.

Można też dozować je sobie oszczędnie, delektując się każdym zwrotem, każdym porównaniem i zezwalając autorowi na „językowe pieszczoty” (bez dwuznaczności).Każdy wiersz jest inny, ma w sobie prosty i szczery przekaz, autor liczy na to, iż czytelnik poczuje w nich wartości które sprawią, że choć na chwilę zatrzyma się nad ich znaczeniem i zastanowi się nad ich głębszym przekazem.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.