Menu

Zarządzanie przez algorytmy

Cechy produktu

  • ISBN 9788381750509 
  • Autor Włodzimierz Szpringer 
  • Wydawnictwo Poltext 
  • Ilość stron 300 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Zarządzanie przez algorytmy przenika rzeczywistość społeczno-gospodarczą: od polityki i rządzenia państwem, administracji publicznej aż do transformacji rozmaitych modeli biznesu, które w gospodarce cyfrowej obejmują w zasadzie wszystkie sektory, z główną rolą sektora finansowego.

Algorytmy są istotnie przydatne w bankowości, gdzie występują procesy z dużą ilością danych, nie zawsze ustrukturyzowanych i łatwych w interpretacji, np. W obszarze cyberbezpieczeństwa, identyfikacji klientów, zapobiegania oszustwom, zarządzania ryzykiem i rozwiązań kognitywnych, robotyki, analizy Big Data, data mining, samoczynnego doradztwa.użycie samoczynnych mechanizmów bazujących na algorytmach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego służy także do kampanii marketingowych, analizy obrazu i dźwięku, automatyzacji procesów obsługowych (call center, procesów windykacyjnych, sterowania głosowego aplikacją, wirtualnych asystentów – chatbotów), czy identyfikacji zagrożeń dla infrastruktury.Zarazem mało przejrzyste modele algorytmiczne mogą spowodować niezamierzone konsekwencje.

To może z kolei wpływać na pojawienie się nowych systemowo ważnych graczy spoza obszaru dostosowywanego i rozszerzać ryzyko na poziomie polityki makroostrożnościowej. Innymi słowy, algorytmy w zarządzaniu to miecz obosieczny, którym należy posługiwać się ostrożnie, ponieważ ekonomiczne i prawne skutki wykorzystywania tej technice są niespodziane i nieprzewidywalne.***Podobnie jak w poprzednich książkach prof.

Włodzimierza Szpringera, także i w tej przedsiębiorcy, menedżerowie, bankowcy, a także finansiści znajdą ogromną liczba wiedzy o nowych technologiach cyfrowych i ich wykorzystaniu w gospodarce.Autor tej pasjonującej książki przytacza sporo przykładów wziętych z praktyki.

To oczywiście uatrakcyjnia i upraszcza czytanie tej szczególnie interesującej książki, która od pierwszych stron – mimo skrupulatnego, naukowego, menedżerskiego, ekonomicznego i prawnego języka – wciąga czytającego niemal jak powieść od której trudno się oderwać.z recenzji prof.

zw. Dra hab. Wiesława Czyżowicza, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie***Prof. Dr hab. Włodzimierz Szpringer – profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Zarządzania).

Wykładowca i ekspert z zakresu bankowości i prawa bankowego, polityki i prawa konkurencji, prawnych i ekonomicznych zagadnień e-biznesu, prawa nowych i ekonomicznej analizy prawa i oceny skutków regulacji.

Współpracuje z Consumer Finance Network (European Credit Research Institute), European Consumer Debt Network, European Coalition for Responsible Credit, European Financial Inclusion Network. Członek European Association of Law and Economics.

Wykładał jako Visiting Professor na uniwersytetach niemieckich, kierował polską grupą badawczą European Network for Better Regulation – VI Program Ramowy UE. Autor ponad 200 publikacji naukowych i licznych ekspertyz dla naczelnych organów państwa, rządu, UOKiK, UKIE, ZBP, KPF i SKEF.

Autor wielu książek, w tym książek nowe technologie a sektor finansowy. FinTech jako szansa i zagrożenie (Poltext 2017) i Blockchain jako innowacja systemowa. Od internetu informacji do internetu wartości.

Wyzwania dla sektora finansowego (Poltext 2019).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.