Menu

Zarządzanie zielonym łańcuchem dostaw. Darmowy odbiór w niemal 100 księgarniach!

Cechy produktu

  • ISBN 9788366199354 
  • Autor Anna Maryniak 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 
  • Ilość stron 251 
  • Rok wydania 2019 
  • Tematyka biznes i ekonomia 

Opis

W ciągu ostatniej dekady problemy dotyczące ochrony środowiska stały się nad wyraz ważne z punktu widzenia działalności przedsiębiorstw. Powodem było pomiędzy innymi podnoszenie świadomości społeczeństw i presja ze strony klientów, społeczności lokalnych, organizacji międzynarodowych, agencji rządowych i innych interesariuszy, którzy oczekują, że przedsiębiorcy staną się bardziej odpowiedzialni.

Z dotychczasowych ustaleń badaczy wynika, iż współpraca prośrodowiskowa podmiotów biznesowych na tym polu może wzmocnić przewagę konkurencyjną że przedsiębiorstwa z inicjatywą powinny wyjść poza rozwiązania legislacyjne.Książka jest udaną próbą całościowego opisu zewnętrznych i wewnętrznych uwarunkowań implementacji zarządzania zielonymi łańcuchami dostaw (green supply chain management – GSCM) i próbą oceny poziomu wdrożeń.

Opracowanie zawiera autorski model wspomagający implementację aktywności prośrodowiskowych w łańcuchu dostaw i analizy empiryczne z użyciem informacji uzyskanych od podmiotów zarejestrowanych w Polsce, dokonane na podstawie tego modelu.

Autorka zbadała przedsiębiorstwa produkcyjne przeciętne i szerokie sklasyfikowane w GUS jako przedsiębiorstwo przetwórstwa przemysłowego, mające swoją siedzibę w województwie wielkopolskim. Przyjęta w monografii tematyka badawcza jest zbieżna z postulatami wyrażonymi w dokumentach unijnych sporządzanych na poziomie organizacji poszczególnych krajów i władz regionalnych, jak na dodatek ujętych w wytycznych organizacji powołanych do podejmowania przedsięwzięć społecznie odpowiedzialnych.Przeprowadzone w książce analizy mogą pomóc przedsiębiorstwom metodycznie podejść do implementacji GSCM i powiększyć sprawność działań na tym polu.

Wyniki badań stanowić mogą także cenne źródło wiedzy na temat progresywnia praktyk GSCM w Polsce i punkt wyjścia do dalszych badań, a naukowa refleksja pozwoli na dokonanie spostrzeżeń o charakterze prognostycznym i normatywnym.

W przyszłości skonstruowane narzędzia mogą być z powodzeniem testowane w innych branżach, a także w innych krajach.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.