Menu

Zbiór zadań z mechaniki konstrukcji prętowych. Zagadnienia statyczne - Grzegorz Dzierżanowski, Wojciech Gilewski, Krzysztof Hetmański, Tomasz Lewiński

Cechy produktu

  • ISBN 9788378144069 
  • Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej 
  • Ilość stron 410 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Skrypt powstał w Zakładzie Mechaniki Budowli i Zastosowań Informatyki Wydziału Inżynierii Lądowej PW, jako wynik doświadczeń wielu lat pracy dydaktycznej. Pierwsza część skryptu dotyczy linii wpływu reakcji i sił wewnętrznych w wybranych konstrukcjach prętowych. Druga część skryptu dotyczy metody sił w zastosowaniu do płaskich konstrukcji prętowych poddanych obciążeniom statyczny, cieplnym i osiadaniu podpór. Podane są również bazujące na metodzie sił analityczne sposoby wyznaczania wybranych linii wpływu sił wewnętrznych i przemieszczeń. Trzecia część skryptu dotyczy zastosowań przemieszczeń w statyce ram płaskich, projektowanych pod kątem zginania (wówczas pomija się wydłużalność prętów), a także w statyce kratownic płaskich i przestrzennych. Detalowo omówiono także kinematyczne sposoby wyznaczania linii wpływu sił wewnętrznych w belkach ciągłych i ramach płaskich i przekazano konstrukcję obwiedni momentów zginających belek ciągłych. Skrypt jest dedykowany dla studentów kierunku Budownictwo na studiach pierwszego stopnia jako pomoc dydaktyczna do przedmiotu mechanika konstrukcji.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.