Menu

Zdrowie psychiczne uczniów #8211; różne konteksty i odniesienia

Cechy produktu

  • ISBN 9788322623503 
  • Wydawnictwo Uniwersytet Śląski 
  • Ilość stron 306 
  • Rok wydania 2014 

Opis

Praca ma charakter monografii zbiorowej. Jest kontynuacją książki „Z badań nad zdrowiem psychicznym uczniów" (Katowice 2006). Zdrowie psychiczne uczniów rozumiane jest jako zasób różnych sprawności, kompetencji, cech, mających wpływ na aktualny dobrostan uczniów.

Książka obejmuje takie zagadnienia, jak: rola integracji wychowawczej, wsparcie doświadczane od nauczycieli i rodziców, pojmowanie zdrowia i choroby, postawy uczniów wobec chorujących psychicznie. Szczególne miejsce w pracy zajmują projekty programów terapeutycznych wpływających na lepsze radzenie sobie ze stresem i rozwój tolerancji i empatii wobec nadpobudliwości psychoruchowej, ujawniającej się w szkole.

Praca adresowana jest do psychologów i pedagogów szkolnych, także nauczycieli i wychowawców. Może być w dodatku użyta poprzez studentów psychologii i kierunków pedagogicznych jako skrypt do zajęć ze specjalizacji wychowawczej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.