Menu

Żeglarz jachtowy - teoria i praktyka - Zbigniew Klimczak

Cechy produktu

  • ISBN 9788363548421 
  • Autor Zbigniew Klimczak 
  • Wydawnictwo Psychoskok 
  • Ilość stron 104 
  • Rok wydania 2013 

Opis

Dominik Życki, wspaniały teoretyk i praktyk żeglarstwa regatowego, partner Mateusza Kusznierewicza, napisał o pierwszym wydaniu podręcznika recenzję zatytułowaną: 30 lat praktyki na 100 stronach. Powyższe zdanie, a nie oryginalny tytuł, jest wg mnie (pisze Dominik Życki) esencją nowego podręcznika Zbigniewa Klimczaka Żeglarz jachtowy – teoria i praktyka.

Nie jest to standardowy podręcznik dla zdających na stopień żeglarza jachtowego. To przede wszystkim spisany zbiór wielu lat doświadczeń autora w żeglowaniu i szkoleniu. To także zbiór porad człowieka, który dla żeglarstwa żyje, który chce, aby było proste, lubiane, bezpieczne i etyczne. Autor uczy w Żeglarzu realnego żeglarstwa, przy czym robi to jak prawidłowy kolega, a nie zaś nauczyciel mentorskim tonem. Uczy najczęściej rozsądku i roztropności.

Książkę można polecić nie tylko nowym adeptom żeglarstwa. Przyda się też instruktorom i osobom już żeglującym. Jest inna niżeli znane mi podręczniki i naprawdę prawidłowo się ją czyta. A o przesłaniu prezentowanego tu podręcznika niech świadczy jego motto: Żeglarstwo to nie sport, to charakter (sir Francis Chichester).


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.