Menu

Zeszyt ćwiczeń do analizy i interpretacji literatury dla szkół ponadpodstawowych -, Aneta Cierechowicz (PDF)

Cechy produktu

  • ISBN 9788389284310 
  • Wydawnictwo Albus 
  • Ilość stron 220 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Proponowane ćwiczenia są zgodne z nową podstawą programową.Ćwiczenia zostały przygotowane na drodze konsultacji i weryfikacji ich skuteczności.Opracowanie ich poprzez zespół polonistek zapewnia wielostronne spojrzenie na utwory, a także umożliwia uczniowi samodzielne zrozumienie dzieł.

Ćwiczenia posiadają różnorodny poziom, są skierowane do wszelkich uczniów, i tych zdających egzamin podstawowy, i tych myślących o zwiększeniu. Nauczyciel nie musi korzystać z wszystkich propozycji tematycznych ani z wszelkich poleceń.

Ćwiczenia wymagające pracy z obrazem albo filmem są fakultatywne, poszerzają interpretację tekstu literackiego. Ich obecność ma uwrażliwić ucznia na możliwości interpretacyjne tekstów kultury, uświadomić mu intertekstualność dzieł, a także przekonać, iż interpretowanie może być atrakcyjną przygodą z tekstem.Uczeń, który będzie wykonywał proponowane ćwiczenia, wykształci także umiejętności {pomocn|przydatn)e podczas egzaminu maturalnego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.