Menu

Zgiń kochanie

Cechy produktu

  • ISBN 9788395550812 
  • Autor Ariana Harwicz 
  • Wydawnictwo Pauza 
  • Ilość stron 144 
  • Rok wydania 2020 

Opis

Po urodzeniu dziecka młoda kobieta mieszkająca z mężem na odludziu walczy z demonami: samotnością, depresją poporodową, niepokojem o noworodka, nieokiełznaną kobiecością i wymykającym się spod kontroli popędem seksualnym.

podczas bezsennych nocy zastanawia się, czy rodząc dziecko, utraciła samą siebie? Czy uda jej się kiedykolwiek odzyskać dawną tożsamość i swobodę?Ta krótka,niebywale potężna opowieść trafia w sedno nieprzystępnego i niełatwego doświadczenia, jakim jest początek macierzyństwa, który bywa zupełnie inny od naszych wyobrażeń, jednocześnie tych kobiecych, jak i męskich.„Rozerotyzowana, histeryczna opowieść o najprostszym z osiągalnych żyć.

Kiedy kobieta staje pomiędzy jawą a snem, depresją a walką, pożądaniem a stagnacją, nic nie wydaje się prawdą. To, o czym czytamy, jawi się raz jako sen, raz jako obraz ludzkiego upadku, a potem jak o peregrynacja poprzez bycie matką, żoną, a przeważnie kobietą.

To historia duszna, lepka, oniryczna, gdzie lynchowskie mamidła wchodzą w ciągły dialog z teraźniejszością, w której magii doszukać się może tylko dusza naznaczona szaleństwem” – Georgina Gryboś, „Literacka Kavka”.„Bohaterka tej książki tak opowiada siebie, iż już na pierwszych kilkunastu stronach robi wszystko, abyśmy nie poczuli do niej sympatii.

W zamian za to pojawiają się ciekawość i mnóstwo zaskoczeń. Zgiń, kochanie to proza sensualna, niesamowicie intensywna i wyjątkowo śmiała. Jest w niej wszystko to, co tkwi w kobiecie walczącej z demonami – smutek wraz z dzikością oraz melancholia połączona z drapieżnym rytmem zdań.

szczególnie dobra” – Jarosław Czechowicz, „Krytycznym okiem”.„Portret macierzyństwa, namiętności i rozchwiania psychicznego, który przenika aż do szpiku kości” – „Kirkus Reviews”.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.