Menu

Zioła w medycynie

Cechy produktu

  • ISBN 9788320054255 
  • Autor Ilona Kaczmarczyk-Sedlak, Arkadiusz Ciołkowski 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Lekarskie PZWL 
  • Ilość stron 128 
  • Rok wydania 2017 

Opis

"To nowatorska na polskim rynku publikacja obalająca mity na temat ziołolecznictwa, która jest nadzwyczajnym przewodnikiem po terapiach uzupełniających i merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych, fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych. Opisano w niej poszczególne dolegliwości, wyróżniono wskazania i przeciwwskazania, schematy dawkowania dla przekazanych receptur czy ziołowych preparatów.

Rozdziały oddają kolejność odcinków układu pokarmowego. Zagadnienia posegregowano według jednostek chorobowych. Publikację kończy opis leczenia częstych objawów chorobowych. Co ciekawe, w publikacji znajdują się także ergonomiczne wskazówki do kulinarnego zastosowania ziół w profilaktyce i terapii schorzeń układu pokarmowego.

Książka adresowana jest zarówno do gastrologów, lekarzy rodzinnych, pediatrów, geriatrów, jak i farmaceutów. Z pewnością jest to przydatna pozycja też dla pielęgniarek i położnych oraz dietetyków. Powinni zainteresować się nią także studiujący medycynę i farmację. Odnajdą w niej wartościowe źródło wiedzy także pasjonaci medycyny naturalnej."


darmowy fragment:

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.