Menu

Złotowłosa czarownica z Glarus - Leo Belmont (MOBI)

Cechy produktu

  • ISBN 9788711676974 
  • Autor Leo Belmont 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Ilość stron 304 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Poznaj historię Anny Göldi – ostatniej „czarownicy” skazanej na śmierć w Europie. 13 czerwca 1782 roku w Glarus odbyła się egzekucja ostatniej kobiety oskarżonej o czary w Szwajcarii. Annę na szafot zaprowadziły zmyślone zeznania kilkulatki, którą piastowała.Leo Belmont stworzył fabularyzowaną opowieść o życiu i tragicznej śmierci Anny Göldi, ubierając ją w ramy romansu kryminalnego.

Jak pisze autor w przedmowie, jest to próba zbudowania pomnika symbolicznej ofierze – jednej z milionów, które zginęły niewinnie, nie rozumiejąc za co. Opowieść o Annie Göldi jest próbą przywrócenia głosu tym, które zostały zapomniane.

Przypomina o mrocznych, niechlubnych czasach, gdy żadna z europejskich pań nie mogła czuć się bezpiecznie. Jest również przestrogą dla współczesnych. Pokazuje dokąd prowadzą uprzedzenia, naiwność zabobonów i zwykła nienawiść wobec drugiego człowieka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.