Menu

Zwycięstwo - Joseph Conrad (EPUB)

Cechy produktu

  • ISBN 9788726049749 
  • Autor Joseph Conrad 
  • Wydawnictwo Saga 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Axel Heyst, idealista i niespokojny duch, wierzy, iż może uniknąć cierpienia, odcinając się od innych. Wskutek niepowodzeń w życiu i biznesie, zaszywa się na ukrytych terenach Archipelagu Malajskiego, wraz ze swoim asystentem Wangiem.

Wkrótce, w trakcie odwiedzin na jednej z pobliskich wysp, ratuje młodą Angielkę, Lenę, z rąk złego oberżysty Schomberga i zabiera ją na swoje odludzie. Mimo iż to Heyst wyzwolił Lenę, to ona okazuje się ocaleniem dla niego - powoli uwalnia go od poczucia wyobcowania i izolacji, które rządzą jego życiem.

Wkrótce spokojna aura odległego zakątka zostaje zakłócona, bo w akcie zemsty Schomberg nasyła na nich złowrogie trio, któremu wmawia, że Heyst ukrywa na swojej wyspie cenny skarb. Początkuje się konflikt, w którym na ciężką próbę zostają wystawieni nie tylko ludzie, lecz też człowieczeństwo.Conrad jak z reguły stawia pytania, na które nie ma oczywistych odpowiedzi.

Przeprowadza dogłębną analizę ludzkiej natury, a także siły miłości i lojalności w obliczu zagrożenia. Autor, z właściwą dla niego zręcznością, łączy przygodowy klimat z przemyśleniami na temat granic moralnych i etycznych człowieka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.