Menu

Życie mrówek

Cechy produktu

  • ISBN 9788381467735 
  • Autor Maurice Maeterlinck 
  • Wydawnictwo STORYBOX 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Mrówka to niezaprzeczenie jedno z najszlachetniejszych, najmiłosierniejszych, najszczególniej oddanych, wspaniałomyślnych i altruistycznych wśród stworzeń, które bytują na naszej planecie. Mamy tu do czynienia z rzecząpospolitą wysoce doskonałą, której my ludzie – niestety – nie znamy, z rzecząpospolitą matek.

jednak bezpłciowe, są z obowiązku ożywione głębszym i gorętszym poczuciem macierzyństwa, niż właściwe rodzicielki. Nigdzie w przyrodzie nie wyszukacie tak samo płomiennego uczucia macierzyństwa. Kwoka broni swoich kurcząt przed każdym niebezpieczeństwem, ale nie zdradza miłości ku jajom, które znosi.

Urwij odwłok mrówce-robotnicy, która stara się uratować kokon, odetnij – jeśli będziesz miał wstrętną odwagę to uczynić – dwie tylne nogi, na czterech nogach, które jej pozostały – robotnica, nie wypuszczając swego drogiego ciężaru i wlokąc swe wnętrzności – gdyż zdolność zachowania życia jest u niej nieporównana jak miłość – pójdzie dalej i zginie dopiero wówczas, gdy larwa lub poczwarka, reprezentująca przyszły owad, wyszuka się w schronieniu.

W tym heroicznym matriarchacie każdy osobnik z całym oddaniem spełnia swój obowiązek ku pożytkowi wszelkich, jak gdyby społeczeństwo składało się z niego jednego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.