Moje konto
  • Miele CVA 6805 Miele CVA 6805

Miele CVA 6805

1 oferta z 1 sklepu

Producent Miele WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Informacje o produkcie

ProducentMiele

Każdy poranek zaczynasz od filiżanki kawy? Czas kupić sprzęt do jej parzenia. Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres do zabudowy? Energii na początek dnia na pewno doda Ci filiżanka aromatycznego napoju przyrządzonego za pomocą ekspresu Miele CVA 6805.

Wprowadzenie

Kto z nas nie lubi pobudzającego zapachu porannego espresso lub wyjątkowego kremowego smaku mlecznej kawy w czasie spotkania ze znajomymi? Domowy ekspres ciśnieniowy umożliwia cieszenie się i jednym, i drugim. Przy małym nakładzie pracy przygotujemy w nim ulubioną kawę, której doskonały smak dorównuje kawom podawanym w prawdziwej włoskiej restauracji. Łatwość obsługi i najlepsza jakość przyrządzanej kawy decydują, o tym że urządzenia ciśnieniowe mają duże powodzenie. Rodzajów i modeli, różniących się ceną, wyglądem, rozmiarem i funkcjonalnością jest tyle, że każdy wielbiciel tego trunku znajdzie coś dla siebie. Jednak by wybrać ten najwłaściwszy, warto pod uwagę wziąć kilka czynników.

Parametry i funkcje

Zbiornik w takich urządzeniach ma przeważnie około 1,5 litra pojemności. Im większy pojemnik na wodę i pojemnik na ziarenka kawy, tym rzadziej musimy uzupełniać ich zapasy. Pamiętajmy jednak, że nie należy wsypywać kawy na zapas (np. na kolejne 3 parzenia) jeśli nie zamierzamy jej parzyć w najbliższym czasie. Wybierając ekspres do kawy, zwróćmy uwagę na moc grzałki. Najniższa, to około 1000 W, najwyższa – ponad 1800 W. Im jest większa, tym szybciej parzy się kawa. Wybierając konkretny model ekspresu ciśnieniowego należy wziąć pod uwagę wytwarzane przez niego ciśnienie, którego wartość jest podawana w barach i może wynieść od kilku do kilkunastu. Ciśnienie określa moc, z jaką para wodna napiera na zmieloną kawę. Wysokociśnieniowe ekspresy do kawy potrafią przyrządzić napój, o temperaturze 90 stopni. Wyróżniamy dwa typy ekspresów ciśnieniowych: ręczne i automatyczne. W ekspresie ręcznym zmielone ziarna kawy są wsypywane do sitka, zaś kolba z sitkiem przymocowuje się do samego ekspresu. Następnie, woda pod ciśnieniem przepływa przez zmieloną kawę, a do filiżanki trafia gotowy napój. Ekspresy ręczne pozwalają na jednoczesne przygotowanie od 1 do 2 średniej wielkości filiżanek kawy. Większość tego typu urządzeń ma dyszę, służącą do spieniania mleka. Dzięki temu mamy możliwość przyrządzenia za ich pośrednictwem białej kawy – cappuccino albo latte. Ekspresy ręczne są dedykowane dla domów, gdzie kawę pije więcej niż tylko jedna osoba. Najwyższym modelem ekspresu ciśnieniowego jest ekspres automatyczny, który samodzielnie przygotuje pożądaną kawę. Każde takie urządzenie ma wbudowany młynek do kawy i dwa bojlery, umożliwiające przygotowanie dwóch filiżanek kawy w tym samym czasie. Proces przyrządzenia kawy odbywa się całkowicie samoistnie, a z kawy są wytrącane duże dawki kofeiny, szkodliwych kwasów i substancji gorzkich.

Wygląd

Urządzenie utrzymane jest w gustownej optymalnej kolorystyce. Całość wykonana jest z solidnego, wytrzymałego plastiku oraz ze stali szlachetnej. Sprzęt ma bardzo przyjazne menu oraz jest łatwy w obsłudze.

Podsumowanie

Dzisiaj korzystanie w ekspresu ciśnieniowego to tylko sama przyjemność. Producenci tak wyposażyli swoje urządzenia, że nam zostaje jedynie włożenie składników, postawienie filiżanki oraz włączenie wybranego przycisku. Pozostałe etapy takie jak: mielenie ziaren, podgrzewanie wody, czyszczenie oraz wyłączenie się urządzenia, to wszystko zostało w pełni zautomatyzowane. Ekspresy ciśnieniowe są niewiarygodnie użyteczne. Producenci pomyśleli również o takiej funkcji jak posiadanie ruchomej podstawki na małe filiżanki. Możliwość regulowania odległości filiżanki od układu zaparzającego umożliwia równomierne napełnienie filiżanki i estetycznej podanie przygotowanej kawy. Równie istotna w czasie codziennego użytkowania będzie dla nas wygoda uchwytów, przycisków czy instalacji pojemnika na wodę.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.