Manu

Miele CVA6401

Cechy produktu

  • Producent Miele 

Opis

Zdecyduj się na wybór ekspresu pod zabudowę, na pewno taki sprzęt idealnie zintegruje się u Ciebie w kuchni z pozostałymi urządzeniami AGD. Odkryj na nowo niesamowity smak twojego ulubionego napoju z ekspresem ciśnieniowym Miele CVA6401.

Wprowadzenie

Kto z nas nie lubi aromatycznego zapachu porannego espresso lub doskonałego kremowego smaku mlecznej kawy podczas spotkania ze znajomymi? Domowy ekspres ciśnieniowy umożliwia cieszenie się i jednym, i drugim. Przy niewielkim nakładzie pracy przygotujemy w nim ulubioną kawę, której doskonały smak dorównuje kawom serwowanym w prawdziwej włoskiej kawiarni. Łatwość obsługi i wysoka jakość przyrządzanej kawy decydują, o tym że ekspresy ciśnieniowe cieszą się taką popularnością. Typów i modeli, różniących się ceną, wyglądem, wielkością i mnogością funkcji jest tyle, że każdy wielbiciel tego trunku wyszuka coś dla siebie. Jednakże by wybrać ten najodpowiedniejszy, warto pod uwagę wziąć kilka czynników.

Parametry i funkcje

Zbiornik w takich urządzeniach ma przeważnie około 1,5 litra pojemności. Im większy pojemnik na wodę i pojemnik na ziarenka kawy, tym rzadziej musimy uzupełniać ich zapasy. Pamiętajmy jednak, że nie należy wsypywać kawy na zapas (np. na kolejne 3 parzenia) przede wszystkim dlatego, że wówczas wywietrzeje i straci aromat. Ważnym parametrem jest moc grzałki. Zachodzi tu prosta zależność: im większa moc, tym szybciej} przebiega proces parzenia kawy. Dodatkowo w domowych ekspresach ciśnieniowych stosuje się dwie różne metody podgrzewania wody. Jedną z nich jest Thermoblock, czyli ogrzewacz przepływowy. W niewielkich ekspresach skuteczniej utrzymuje stałą temperaturę parzenia kawy, co z kolei wpływa pozytywnie na aromat naparu. Pozostałe ekspresy stosują boiler, w którym magazynowany jest zapas gorącej wody. Boilery są często dość małe i przez to gorzej utrzymują temperaturę niż Thermoblocki. Mają za to zaletę w postaci dostarczania mocnego strumienia pary do spieniania mleka. Wybierając konkretny model ekspresu ciśnieniowego warto spojrzeć na wytwarzane przez niego, którego wartość jest podawana w barach i może wynieść od kilku do kilkunastu. Ciśnienie określa moc, z jaką para wodna napiera na zmieloną kawę. Wysokociśnieniowe ekspresy do kawy potrafią przyrządzić napój, o temperaturze 90 stopni. Ekspresy ciśnieniowe przede wszystkim różnią się sposobem wykonania kawy. Najtańsze są ekspresy ręczne, gdzie za każdym razem gdy chcemy napić się kawy musimy sypać odpowiednią dawkę kawy do sitka następnie specjalną kolbę przekręcać w urządzeniu. Ekspresy te z reguły mają niższe ciśnienie i smak kawy może nie zostać w pełni wyciągnięty. Ekspresy automatyczne zazwyczaj z wbudowanym młynkiem do mielenia kawy są o wiele bardzie wygodniejsze w użyciu. Kawa nasypana do pojemnika wystarcza nam na wiele filiżanek gorącego trunku. Poza tym ekspres ma funkcje samoczyszczenia oraz samoodkamieniania się. Jeśli w porannym pośpiechu zapomnimy go wyłączyć sprzęt taki jest wyposażony w funkcję oszczędzania energii i sam po pewnym czasie się wyłączy.

Wygląd

Urządzenia te najczęściej dostępne są w kolorze czarnym oraz stalowym, jednak można kupić także ekspresy w innych barwach, jak czerwień, złoto i brąz.

Podsumowanie

Przyjmując za kryterium wyboru łatwość obsługi, warto również przeanalizować łatwość czyszczenia, płukania i odkamieniania urządzenia. Te urządzenia robią to całkowicie za Ciebie! Dla osób posiadających zmywarki dużym ułatwieniem może być fakt, że niektórzy producenci gwarantują nam możliwość mycia w zmywarce elementów ruchomych ekspresu, takich jak kratki ociekowe czy elementy układu spieniania mleka. Dodatkowo aby jeszcze bardziej umilić nam korzystanie z tego urządzenia producenci wyposażają ekspresy w funkcję automatycznego odłączania zasilania od urządzenia pozostawionego bez użycia powyżej określonego czasu. Pozwala to oszczędzić energię a nam zachować spokój nawet, jeśli w porannym pośpiechu zapomnieliśmy wyłączyć urządzenie.

Filmy

Filmy pochodzą z serwisu YouTube. Zostały stworzone przez różnych autorów z całego świata. Ich jakość jest dość zróżnicowana.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie