Menu

Atlas świata edycja limitowana (opr. skórzana)

Cechy produktu

  • ISBN 9788374279178 
  • Oprawa skórzana 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Demart 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2017 

Opis

„ATLAS ŚWIATA" - edycja limitowana to prawdziwe kompendium wiedzy przydatne w każdym domu. Oprócz konwencjonalnych map prezentujących regiony i kraje posiada dużo map o tematyce społeczno-gospodarczej. Na wstępie prezentowane są zagadnienia dotyczące wszechświata i całej naszej planety. Historia naturalna Ziemi, ewolucja człowieka oraz roślin i zwierząt, procesy przyrodnicze – to jedynie niektóre z nich.

wielki wachlarz tematów społeczno-gospodarczych pojawia się równocześnie na mapach całego świata, jak i kontynentów oraz Polski. Ilustrują one typowo wykorzystywane wskaźniki i przybliżają takie problemy współczesnego świata jak AIDS, analfabetyzm, bezrobocie i bieda czy degradacja środowiska.

Ważnym atutem zwiększającym zastosowaneczność map regionów i krajów jest oryginalne nazewnictwo. Na obszarach zamieszkanych przez przeróżne narodowości przekazano nazwy w kilku językach. Na dodatek szeroko używano nazewnictwo polskie.

szczególnie mnóstwo uwagi poświęcono Polsce. Poza charakterystyką środowiska przyrodniczego, gospodarki i społeczeństwa na kilku mapach prezentowane są atrakcje turystyczne, główne regiony i Warszawa.

Atlas zawiera także obszerną i niezwykle aktualną część encyklopedyczną. Dane dotyczące rekordów naszej planety przedstawiono na barwnych tablicach, a także w tabelach. Szeroko scharakteryzowano wszystkie kraje świata, w tym nieuznawanie, a także wszystkie terytoria zależne. Oprócz flag i godeł przekazano krótki rys historyczny, dane ogólne i społeczno-gospodarcze o państwach i terytoriach.

niezbędnym dopełnieniem atlasu jest szeroki indeks nazw zawierający ponad 70 000 haseł, a także mapy skorowidzowe usprawniające czytelnikom poruszanie się po atlasie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.