Menu

CSS. Leksykon kieszonkowy. Wydanie IV - Eric A. Meyer (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324637577 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Eric Meyer 
  • Wydawnictwo Helion 
  • Ilość stron 216 
  • Rok wydania 2012 

Opis

CSS3 za każdym razem pod ręką! Jak dołączyć arkusz stylów do dokumentu HTML? Jak pozycjonować komponenty? Co nowego w CSS3?
Kaskadowe arkusze stylów liczą sobie już prawidłowe paręnaście lat - ich pierwsza wersja została opublikowana w roku 1996. Dzięki wprowadzeniu tego pomysłowego rozwiązania udało się w końcu uporządkować kod stron internetowych. Co prawda, zajęło to dużo czasu,aktualnie większość witryn poprawnie oddziela warstwę prezentacji od zawartości strony. Pozwala to na większą elastyczność, przypasowanie stron WWW do sprzętów, na których są oglądane, i łatwiejszy dostęp do informacji dla osób z dysfunkcjami. Obecnie do przeglądarek odważnie wchodzi trzecia wersja CSS.
Ten bardzo poręczny leksykon kieszonkowy poświęcony CSS zawiera wszystkie dane na temat dostępnych i atrybutów kaskadowych arkuszy stylów. Jego najnowsze wydanie uwzględnia dużo poprawek dotyczących zauważonych niezgodności. Zostałorozszerzone o nowości, które pojawiły się wraz z CSS3. Dzięki tej książce możesz posiadać za każdym razem pod ręką kompletny zbiór informacji na temat formatowania tekstu, pozycjonowania elementów, tworzenia układów, zastosowania selektorów i kontenerów. Niezależnie od miejsca i czasu momentalnie sprawdzisz, jak ustawić kolor elementu, dziedziczyć i sterować wysokością wierszy. Jest to wyśmienita pozycja dla każdego ceniącego swój czas webmastera! Dodawanie arkuszy stylów do dokumentów HTML/XHTML Struktura reguł Komentowanie arkusza CSS Dziedziczenie cechy Klasyfikacja elementów Pozycjonowanie elementów przystępne cechy i cechy Selektory Pseudoklasy Wykaz właściwościCSS3 - prosty, efektowny i skuteczny!

Autorzy: Eric A. Meyer
EAN: 9788324637577
Format: 12,2x19,4 cm
ilość stron: 216
ISBN: 9788324637577
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Helion

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.