Menu

Fantastyczna encyklopedia małych stworów (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381233705 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Alicia Casanova 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 64 
  • Rok wydania 2018 
  • Rodzaj encyklopedia specjalistyczna 

Opis

Pachnie trawą, mlekiem białym, oczy lśnią jej jak kryształy, gładka, w łaty, kolorowa, a na imię jest jej… O krowach pisało wielu poetów - od Gałczyńskiego poprzez Brzechwę po Chotomską, lecz żaden nie napisał zbioru wierszy jedynie o krowach, tak ponadto różnorodnych.

Dzieci lubią krowy, bo zwierzęta te nie są w swej naturze, pomimo pokaźnych wymiarów, zadziorne. Wręcz przeciwnie - krowy zachowują się przyjacielsko, a choćby (co pozostało naukowo potwierdzone!) lubią się bawić.

Podobnie jak ludzie, źle znoszą samotność. Zaprzyjaźnijcie się ze stadem barwnych krów, żyjących w poezji Ewy Karwan-Jastrzębskiej. Spotkacie tam Pyzię, krowę Józefa Wilkonia, krowę marzycielkę, szybkobiegaczkę, czy śmieszkę.

A na złą pogodę polecamy krowę burzową. Widzieliście, iż takie także istnieją? Niedaleko tuż przy drzewie, stary dzięcioł o tym nie wie, siedzi sobie efektowna krowa nieprawdopodobnie kolorowa. Ma apaszkę w białe groszki, na kopytkach lśnią pończoszki, w nosie kółko, no i kwiatek.

Wzór dla wszelkich krowich matek. Ewa Karwan-Jastrzębska - absolwentka warszawskiej polonistyki, pisarka, scenarzystka i dziennikarka. Debiutowała filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym, która została sfilmowana.

Ma w swoim dorobku kilkanaście popularnych powieści dla dzieci i młodzieży, w tym: "Duchy w teatrze", "Hermes 9:10", "Sobowtór" i linia "Agata z placu Słonecznego". Jest także współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.

Stworzyła kolekcję powieści sensacyjno-przygodowych "Misja Feniks" i "Misja Xibalba", utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o Indianie Jonesie. Razem z mężem Markiem zawiązała spółkę autorską, czego owocem był proces książek o czarodziejkach "Witch" i literacki eksperyment w postaci pierwszej polskiej powieści transmedialnej "Kaktus w sercu”, wydanej na licencji TVN.

Jest warszawianką, ale dzieciństwo spędziła w Afryce, która wielokrotnie powraca w postaci motywów w jej twórczości dla dzieci. Pomysłów do powieści dostarczają jej dzieci, Mikołaj i Julka - cykl "Banda Michałka" jest inspirowany przygodami jej syna i jego kolegów.

Józef Wilkoń - jeden z najznakomitszych i znanych w świecie ilustratorów. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk błyskotliwych oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (historia sztuki). Zaczął ilustrować książki z założeniem, iż będzie to tymczasowe zajęcie.

Pierwszą zilustrowaną przez niego pozycją była książeczka Hanny Bechlerowej "O kotku, który szukał czarnego mleka". Zilustrował ponad sto książek polskich i ponad sześćdziesiąt wydanych na świecie.

Poza książkami dla najmłodszych czytelników buduje ilustracje do czasopism i inne formy. Rzeźbi, zwykle zwierzęta. W wywiadach uwydatnia rolę, jaką w jego życiu i twórczości odegrała obserwacja przyrody.

Propozycję ilustrowania wierszy o krowach przyjął między innymi ze względu na wspomnienie swej ulubionej krowy o imieniu Pyzia. Nagrodzony Deutsche Jugendbuchpreiss (1966), japońską Owl Prize (1984), Premio Grafico w Bolonii (1974, 1991), a także Andersen Premio w Genewie (1998).

Nominowany do prestiżowej The Astrid Lidgren Memorial Award (2009).

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.