Menu

Frankenstein z podręcznym słownikiem angielsko-polskim (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365646125 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Shelley Mary 
  • Wydawnictwo MAG 
  • Ilość stron 460 
  • Rok wydania 2016 
  • Rodzaj słownik dwujęzyczny 

Opis

Powieść Frankenstein, or the Modern Prometheus z podręcznym słownikiem angielsko-polskim (Frankentein), szanowana jako prekursor gatunku Science Fiction, pozostała opublikowana w 1818 roku w Anglii przez niespełna 21 letnią wówczas Mary Shelley. Akcja powieści, która doczekała się wielu adaptacji filmowych, rozgrywa się pod koniec XVIII w. W Europie oraz na Oceanie Arktycznym. Statek angielskiego żeglarza Roberta Waltona zostaje uwięziony pośród arktycznych lodów. Pewnego dnia zauważa on wycieńczonego rozbitka, który na saniach dociera do statku. Przybyszem okazuje się Wiktor Frankenstein. Gdy bohater odzyskuje siły, początkuje swą niesamowitą opowieść o dziele swojego życie - usiłowania rozwikłania zagadki życia i śmierci. Frankenstein próbuje stworzyć w swoim labolatorium wspaniałą istotę. Niestety ekperyment kończy się tragicznie a wyprodukowana przez niego istota zwraca się przeciwko niemu.

Czy kiedykolwiek próbowałeś przeczytać książkę po angielsku?
Czy natrafiłeś na słowa, których nie znałeś?
Czy ciągłe korzystanie ze słownika podczas czytania tekstów w oryginale jest męczące?
Czy słownik na marginesie ze wszystkimi nowo pojawiającymi się słowami ułatwiłby Ci zrozumienie tekstu?
Czy chciałbyś spróbować przeczytać książkę po angielsku, która mieści tłumaczenia wszystkich słów?

Jeżeli odpowiedziałeś na powyższe pytania twierdząco, to książki Wydawnictwa [ze słownikiem] są przygotowane z myślą o Tobie.

linia publikacji opracowanych i wydanych przez Wydawnictwo [ze słownikiem] ma na celu ułatwienie zrozumienia czytanych powieści. W odróżnieniu od wydawnictw dwujęzycznych pozostawia czytelnikowi interpretację znaczeń i kontekstów, a tym samym powoduje, iż czytanie w języku obcym staje się nie tylko przyjemne, ale i rozwija umiejętności językowe.

Każda książka wydana przez Wydawnictwo [ze słownikiem] zawiera 3 słowniki ułatwiające jej zrozumienie i powodująca, iż czytanie w języku angielskim staje się przyjemnością:

1. Słownik przede wszystkim występujących i najprostszych słów w danej publikacji. Znajomość słownictwa z tego słownika pozwala na zrozumienie ponad 80 % treści książki.
2. Podręczny słownik na marginesie każdej strony gromadzi wszystkie nowe słowa, które nie pozostały ujęte w słowniku zwykle występujących słów.
3. Kompletny słownik wszelkich słów i form, które wystąpiły w danej publikacji zezwala na odnalezienie nieznanego słowa jeżeli czytelnik zapomniał wcześniej wyjaśnionego znaczenia.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.