Menu

Hebrajsko-Polski i Aramejsko-Polski Słownik Stronga (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788378292371 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Strong James 
  • Wydawnictwo VOCATIO 
  • Ilość stron 1200 
  • Rok wydania 2017 
  • Rodzaj słownik poprawnej polszczyzny 

Opis

Hebrajsko-polski i aramejsko-polski słownik Stronga z lokalizacją słów hebrajskich i aramejskich oraz kodami Baumgartnera podaje znaczenie słów występujących w Biblii Hebrajskiej (Tora, Prorocy i Pisma), czyli w protokanonicznych księgach Starego Testamentu, a także ich wyjaśnienie i lokalizację.

Wszystkie słowa wyszczególniono w porządku alfabetycznym i opatrzono numeracją, zaś ich transliteracja alfabetem łacińskim wskazuje na właściwą wymowę, co jest przydatne w przyswajaniu hebrajszczyzny biblijnej.

Wielką pomoc stanowią dane dotyczące pierwotnych rdzeni słowotwórczych w języku hebrajskim i aramejskim, niezbędne w procesie uczenia się języków biblijnych i gruntownego rozpoznawania sensu tekstu.

Słownik Stronga stanowi cenne uzupełnienie wydanych wcześniej w ramach?Prymasowskiej serii Biblijnej? interlinearnych przekładów Starego Testamentu (PSB 14, 22, 27 i 32), opatrzonych kodami gramatycznymi, transliteracją i indeksami analizowanych słów.

Ogromną zaletą jest uwzględnianie kodu podanego w dwutomowym Wielkim słowniku hebrajsko-polskim i aramejsko-polskim Starego Testamentu, który opracowali L. Koehler, W. Baumgartner i J.J. Stamm, wydanego jako 30.

tom niniejszej kolekcji wydawniczej. Zezwala na ono zestawienie i porównanie obydwu monumentalnych dzieł i głębsze wniknięcie w orędzie ksiąg świętych. Liczba osób, które korzystają z publikacji wydawanych w ramach?Prymasowskiej linii Biblijnej?, stale się powiększa.

Należy wyrazić nadzieję, iż i ten tom będzie owocnie sprzyjał naukowej i popularnonaukowej, zespołowej i indywidualnej refleksji nad Biblią oraz wnikliwemu jej badaniu i studiom, które przybliżając przesłanie Biblii, potwierdzą jej żywotność i trwałą aktualność.Ks.

prof. Zw. Dr hab. Waldemar ChrostowskiLaureat Nagrody Ratzingera (2014)Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.