Menu

Leksykon dyplomatyczny - Julian Sutor (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380171510 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Sutor Julian 
  • Wydawnictwo Elipsa Dom Wydawniczy 
  • Ilość stron 530 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Leksykon dyplomatyczny to rodzaj kompendium wiedzy na temat współczesnej dyplomacji, jej historii, instytucji, funkcjonowania, terminologii, sentencji i zwrotów wykorzystywanych w dyplomacji. W związku z przynależnością Polski do Unii Europejskiej, należna uwaga pozostała poświęcona jej instytucjom i pojęciom, a także innym organizacjom międzynarodowym, zwłaszcza tym, o charakterze powszechnym i regionalnym. Uwzględnione zostały także skrótowo hasła z zakresu prawa i stosunków międzynarodowych, zwłaszcza prawa dyplomatycznego, konsularnego i traktatowego, z którymi dyplomata spotyka się na co dzień. Leksykon ma służyć wszystkim tym, którzy interesują się dyplomacją równocześnie dwustronną, jak i wielostronną, a także polityką zagraniczną i stosunkami międzynarodowymi w ogóle.
Przy wyborze wielu haseł, m.in. Dotyczących zwłaszcza służby dyplomatycznej, konsularnej i dyplomacji na forum organizacji międzynarodowych, autor - ambasador tytularny, dr hab. Julian Sutor - kierował się także własnym, półwiekowym doświadczeniem w pracy w polskiej dyplomacji.
Jest to trzecie wydanie publikacji, uaktualnione, uwzględniające stan wiedzy na koniec maja 2017 roku.

ISBN: 9788380171510
Kod paskowy: 9788380171510
Autorzy: Sutor Julian
Kod wydawcy: 32044
ilość stron: 530
Format: 14.7x20.6
Głębokość (mm): 21
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.