Menu

Leksykon polskich partii politycznych - Glajcar Rafał, Turska-Kawa Agnieszka, Wojtasik Waldemar (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380197343 
  • Oprawa miękka 
  • Wydawnictwo ADAM MARSZAŁEK 
  • Ilość stron 713 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Demokratyczne reżimy-w swoim instytucjonalnym profilu-potrzebują czynników strukturyzacyjnych przeróżne formy intensywności społecznej. W przypadku rywalizacji politycznej (choć oczywiście nie tylko) są nimi partie polityczne. One same spełniają mnóstwo innych systemowych funkcji, w związku z czym poprzez niektórych bywają uznawane za najważniejsze instytucje demokratycznych systemów politycznych, zapewniających ich ciągłą adaptację. Stworzenie podstaw funkcjonowania rywalizacyjnego systemu partyjnego w Polsce było jednym z najważniejszych obszarów zmiany systemowej. Charakter tego cyklu, mimo politycznej żywiołowości, wykazuje cechy ukierunkowanej zmiany, która wynikała ze stopniowej konsolidacji reżimu demokratycznego, a także ewolucji systemowych funkcji samych partii politycznych.

pokazujeny Leksykon polskich partii politycznych jest kompleksowym zestawieniem opisów partii politycznych funkcjonujących w Polsce po 1989 r. Zebrane w nim i sposób ich prezentacji w zamierzeniu redaktorów posiadają stanowić materiał dla szerokiego grona odbiorców: badaczy nauk politycznych, polityków, praktyków wyborczych, studentów i uczniów, dziennikarzy, jak jeszcze wszelkich zainteresowanych dynamiką zmian w polskim systemie partyjnym w ostatnim ćwierćwieczu. Dołożono wszystkich starań aby oddawane w ręce Czytelnika opracowanie było w pełni wyczerpujące, terminologiczne uporządkowane, praktycznie użyteczne,przede wszystkim inspirujące do nowych przemyśleń związanych z polskim systemem partyjnym i jego stabilnością.


Z Wprowadzenia

Autorzy: Glajcar Rafał, Turska-Kawa Agnieszka, Wojtasik Waldemar
Format: 15.8x22.0
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.