Menu

Metamorphosis / Przemiana z podręcznym słownikiem angielsko-polskim (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365646293 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Franz Kafka 
  • Wydawnictwo Ze Słownikiem 
  • Ilość stron 146 
  • Rok wydania 2017 
  • Rodzaj słownik dwujęzyczny 

Opis

Już pierwsze zdanie Przemiany, opowiadania wydanego w 1915 roku, wrzuca czytelnika w świat groteskowy, karykaturalny - i tym ciekawszy,podany z chłodnym dystansem. Gregor Samsa budzi się pewnego poranka i stwierdza, że zamienił się w olbrzymiego robaka. Poczucie bezsilności i wyobcowania jednostki, brak emocjonalnych więzi międzyludzkich, potrzeba obrony przed tym, co zastajemy i w jakich ramach zostajemy uwięzieni - tym wszystkim jest Przemiana i jej nieśmiertelnieść. Lektura dla tych, dla których książka jest odbiciem świata, ale widzianym w pękniętym lustrze.

Czy kiedykolwiek próbowałeś przeczytać książkę po angielsku?
Czy natrafiłeś na słowa, których nie znałeś?
Czy ciągłe korzystanie ze słownika w trakcie czytania tekstów w oryginale jest męczące?
Czy słownik na marginesie ze wszystkimi nowo pojawiającymi się słowami ułatwiłby Ci zrozumienie tekstu?
Czy chciałbyś spróbować przeczytać książkę po angielsku, która zawiera tłumaczenia wszelkich słów?

Jeżeli odpowiedziałeś na powyższe pytania twierdząco, to książki Wydawnictwa [ze słownikiem] są przygotowane z myślą o Tobie.

linia publikacji opracowanych i wydanych poprzez Wydawnictwo [ze słownikiem] ma na celu ułatwienie zrozumienia czytanych powieści. W odróżnieniu od wydawnictw dwujęzycznych pozostawia czytelnikowi interpretację znaczeń i kontekstów, a tym samym powoduje, iż czytanie w języku obcym staje się nie tylko przyjemne, ale i rozwija umiejętności językowe.

Każda książka wydana przez Wydawnictwo [ze słownikiem] posiada 3 słowniki upraszczające jej zrozumienie i powodująca, iż czytanie w języku angielskim staje się przyjemnością:

1. Słownik z reguły występujących i najprostszych słów w danej publikacji. Znajomość słownictwa z tego słownika zezwala na zrozumienie ponad 80 % treści książki.
2. Podręczny słownik na marginesie każdej strony mieści wszystkie nowe słowa, które nie pozostały ujęte w słowniku w głównej mierze występujących słów.
3. Kompletny słownik wszelkich słów i form, które wystąpiły w danej publikacji umożliwia odnalezienie nieznanego słowa jeżeli czytelnik zapomniał wcześniej wyjaśnionego znaczenia.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.