Menu

Nowy słownik współczesny francusko-polski polsko-francuski - Praca zbiorowa (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380636477 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Pons 
  • Ilość stron 774 
  • Rok wydania 2018 
  • Rodzaj słownik dwujęzyczny 

Opis

Francusko-polski, polsko-francuski słownik reprezentujący kolekcję Nowych słowniki współczesnych PONS to genialna sugestia dla uczniów, studentów i słuchaczy szkół językowych. Słownik ten powinien znaleźć się również na półkach w siedzibach firm utrzymujących kontakty z hiszpańskojęzycznymi partnerami – zawartą w nich wiedzę można wykorzystywać w codziennej korespondencji.

Słownik posiada 70 000 haseł i zwrotów, czyli wystarczający zasób słownictwa, by zaspokoić zapotrzebowania językowe większości użytkowników na poziomie średnio progresywnym. Gromadzi liczne dodatki, ułatwiające pracę z językiem – jednocześnie jego nauką jak i pracą z nim, np. Przy tłumaczeniach.

Słownik mieści transkrypcję fonetyczną haseł francuskich oraz sporo danych kulturowych, np. Jakie święto obchodzi 2 lutego (Chandeleur - Święto Ofiarowania), co się z tej okazji jada się (crepes - naleśniki) i co trzyma się w jednej ręce w trakcie ich smażenia (monetę).

funkcjonalnym dodatkiem są wzory listów dotyczących korespondencji prywatnej. Wzory zawierają popularne frazy stosowane w listach, pokazują poprawny układ korespondencji oraz poruszają uniwersalną tematykę – zaproszenia, rezerwacje hotelu, wynajem mieszkania na wakacje, podanie o pracę.

Pozostałe dodatki

Krótka gramatyka języka francuskiego
Wzory odmian czasowników francuskich
Francuskie czasowniki nieregularne
Liczebniki
Jednostki miar i wag
Regiony i państwa
Słownik francusko-polski - objaśnienia
Słownik polsko-francuski – objaśnienia

Do słownika dołączony jest kod dostępu do słownika PONS w wersji online – odpowiednika znanego i renomowanego słownika internetowego pl.pons.com, lecz pozbawionego reklam, co przekłada się na szybkość jego działania.PONS to europejska marka funkcjonująca na polskim rynku od 20 lat. Pod tym znakiem wydano wysokiej jakości materiały do nauki języków obcych w standardowych zielonych okładkach. Na sezon 2018 / 2019 leksykografowie stojący za sukcesami linii słownikowej PONS, świadomi konieczności odświeżenia bazy językowej, przygotowali nową ofertę słowników, aby każdy użytkownik mógł wybrać pozycję odpowiednią dla siebie.

Najnowsza oferta słownikowa jest nad wyraz wielka: od słowników w wersji mini i {pomocn|przydatn)ych w podróży wydań kieszonkowych, poprzez słowniki uniwersalne, tworzone dla uczniów wersje szkolne i współczesne, aż po słowniki duże, a nawet wielkie.

Ponadto PONS udostępnia darmowy słownik online pl.pons.com, który umożliwia tłumaczenia w 21 językach. Słownik ten jest na bieżąco aktualizowany przez leksykografów na całym świecie. Przy jego tworzeniu bierze się też pod uwagę sugestie użytkowników (ich propozycje tłumaczeń są weryfikowane przez specjalistów). Użytkownicy pomagają również aktualizować bazę językową najnowszych słowników PONS.Więcej o słownikach PONS:

https://wirtualnywydawca.pl/2018/08/slowniki-pons-w-nowej-odslonie-male-duze-wieksze-najwieksze/

ISBN: 9788380636477
Kod paskowy: 9788380636477
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20152
Liczba stron: 774
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.14.0
Format: 14.5x20.5cm
Głębokość (mm): 40
Waga: 0.715
Języki: polski, francuski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.