Menu

Pamiętniki Fanny Hill wersja angielska z podręcznym słownikiem angielsko-polskim - John Cleland (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365646453 
  • Oprawa miękka 
  • Autor John Cleland 
  • Wydawnictwo Ze Słownikiem 
  • Ilość stron 462 
  • Rok wydania 2018 
  • Rodzaj słownik dwujęzyczny 

Opis

Ta książka to wspomnienia kurtyzany. Wyuzdanej, doskonałej w swym fachu, a dodatkowo z przyjemnością opowiadającej najmocniej pikantne detale swej pracy. Fanny Hill jest bohaterką wieku XVIII,bez wątpienia niczym nie ustępuje współczesnym prostytutkom - tym bardziej, iż do jej klientów należeli przedstawiciele świata polityki, dyplomacji i biznesu. Fanny nie wstydziła się swej pracy. Ty nie wstydź się sięgnąć po tę fascynującą lekturę.

z całą pewnością każda osoba, która kiedykolwiek uczyła się języka obcego próbowała przeczytać jakąś książkę w tym języku i w większości przypadków zrażała się do tego przedsięwzięcia. Zbyt sporo słówek wymagało odnalezienia w słowniku, a cała przyjemność czytania pozostała zastąpiona trudem tłumaczenia.

linia publikacji opracowanych i wydanych przez [ze słownikiem] ma na celu ułatwienie zrozumienia czytanych powieści. W odróżnieniu od wydawnictw dwujęzycznych pozostawia czytelnikowi interpretację znaczeń i kontekstów, a tym samym sprawia, że czytanie w języku obcym staje się nie tylko przyjemne lecz i rozwija umiejętności językowe.

Jak to działa?

Zaoszczędź swój czas dzięki podręcznemu słownikowi: na marginesie każdej strony znajduje się podręczny słownik angielsko-polski. Gromadzi on tłumaczenia wszystkich nowych słów pojawiających się w tekście. Słowa wyjaśnione w słowniku podręcznym są ponadto wytłuszczone w tekście.

Poza oryginalnym tekstem powieści, każda wydana poprzez nas książka mieści 3 słowniki:

  • Słownik na ogół występujących i najprostszych słów w danej publikacji. Znajomość słownictwa z tego słownika umożliwia zrozumienie 70-80 % treści książki.
  • Podręczny słownik na marginesie każdej strony gromadzi wszystkie nowe słowa, które nie pozostały ujęte w słowniku zwykle występujących słów.
  • Kompletny słownik wszelkich słów i form, które wystąpiły w danej publikacji umożliwia odnalezienie nieznanego słowa jeżeli czytelnik zapomniał wcześniej wyjaśnionego znaczenia.

Czytanie po angielsku

English is easy, English is fun chyba wszyscy znają tę piosenkę o przyjemnej nauce języka angielskiego. Wyłącznie hmm, czy dla każdego nauka języka angielskiego może być nieskomplikowana i bezstresowa? W końcu nie każdy ma talent do języków, jednym przychodzi to łatwiej, inni muszą się trochę namęczyć. Jedno jest pewne angielski to język wykorzystywany na całym świecie i jego znajomość właściwie jest już nieodzowna. Wszyscy chcą płynnie i bez problemu porozumiewać się w tym języku, prawda?

A jak szlifować język angielski w wolnym czasie, łącząc przyjemne z pożytecznym?

Jednym z prostszych sposobów jest czytanie po angielsku. Powiecie, iż to skomplikowane, nie macie wystarczającego zasobu słownictwa, co chwilę musicie zaglądać do słownika, czy też ciężko Wam zdobyć atrakcyjne treści do przeczytania?

Nie szukajcie wymówek, bo to naprawdę działa. Regularne czytanie w języku angielskim może zdziałać cuda! wystarczy poświęcić na tą czynność dziennie 5-10 minut,radować się niemałymi postępami. Trzeba tylko pokonać swoje lenistwo i zabrać się do roboty. Ważna jest systematyczność i silna wola najlepiej wyszczególnić sobie konkretny cel. Jedna książka na miesiąc? 2 artykuły na tydzień? Każdy cel jest dobry, najważniejsze, by zacząć.

Nie ma co się zrażać nie oszukujmy się, jeśli nie jesteś lektorem języka angielskiego to na początku będzie ciężko. Czytanie po angielsku będzie wymagało tyle skupienia jak przy nauce do egzaminu, a co trzecie słówko będzie niezrozumiałe. Ale już po przeczytaniu kilku książek są postępy naprawdę. W naszej głowie wytworzy się mechanizm czytania po angielsku, zaczniemy myśleć w tym języku w trakcie lektury i wszystko stanie się prostsze. Nasz mózg podświadomie zacznie wychwytywać związki frazeologiczne, nietypowe zwroty czy nowe słówka i dzięki czemu nie musimy uczyć się tych rzeczy na pamięć. Trzeba włożyć w tę czynność trochę wysiłku, lecz warto.

Oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary najlepiej dobrać lekturę pod swoje umiejętności językowe. Nie ma sensu porywać się z motyką na słońce. Na początku dobrym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po niedługie, napisane prostym językiem lektury. Pomoże to bezboleśnie oswoić się z pisanym językiem angielskim i wkrótce pozwoli na czytanie po angielsku bardziej nowoczesnych książek i publikacji.

z całą pewnością wielkim ułatwieniem będzie dostosowanie lektur, które nas zainteresują czy również przekażą nam dawkę wiedzy dzięki temu czytanie ich w języku angielskim będzie dla nas wartościowe i niebanalne. Kochasz sport? - zacznij od komentarzy sportowych. Śledzisz najnowsze trendy modowe? zajrzyj na zagraniczne pamiętniki słynnych blogerek. Interesujesz się wydarzeniami na świecie? śledź anglojęzyczne serwisy informacyjne. Po pewnym czasie dobór lektury nie będzie stanowił problemu. Będzie można pokusić się także o ulubione powieści. Warto wrócić do konwencjonalnych tytułów. Mimo lekko przestarzałego języka, książki te czyta się łatwiej w głównej mierze znamy i lubimy ich polskie wersje.

Czytając oryginalne materiały językowe poznajemy konstrukcje i schematy zdań, w miły sposób uczymy się gramatyki. Czyli widmo największego horroru z lekcji angielskiego w podstawówce przechodzi do przeszłości. Czytając po angielsku uczymy się angielskiego bez wkuwania słówek, a także nauki trudnych zasad gramatycznych. Przyswajamy tą wiedzę naturalnie, w trakcie czytania. Czy to nie brzmi fantastycznie?

Nie powinniśmy czekać na osiągnięcie poziomu C1, aby zacząć czytać po angielsku. Można to zrobić już pokaźnie wcześniej. Nawet po opanowaniu poziomu A2 powinniśmy już nieźle poradzić sobie z prostszymi publikacjami. Zawsze można zacząć od literatury dziecięcej powrót do dzieciństwa w angielskiej wersji czemu nie? Książki dla dzieci mają mnóstwo zalet, często nie są zbyt długie, więc wyśmienite na rozpoczęcie przygody z czytaniem w języku angielskim. Królowa Śniegu, Dr Dolittle i jego zwierzęta, Czarnoksiężnik z Krainy Oz czy Alicja w Krainie Czarów to prawdziwe perełki warto znać je także w oryginalnej wersji językowej.

Dzięki czytaniu po angielsku poszerzamy zasób swego słownictwa, co pozwala nam na swobodne użycie go np. W rozmowie. Badania potwierdzają, że częsta styczność z językiem angielskim w literaturze prowadzi do płynnego wykorzystywania tego języka poprzez czytelnika równocześnie w mowie jak i w piśmie.

Podsumowując, warto czytać w języku angielskim korzyści jakie z tego wynikają są ogromne, a wysiłek, który trzeba podjąć zostaje sowicie wynagrodzony. Zatem let s read!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.