Menu

Rozmówki włoskie ze słownikiem i gramatyką - Praca zbiorowa (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788362169696 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Lingea 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2013 
  • Rodzaj słownik dwujęzyczny 

Opis

Rozmówki włoskie Lingea zawierają najmocniej niezbędne zwroty, klarownie uporządkowane według kategorii tematycznych. Oprócz zestawu podstawowych form grzecznościowych, odnajdziemy tu wyrażenia użytkowane w wielu sytuacjach - podróży, szukania miejsca noclegowego, wizyty w restauracji, zakupów czy wizyty w barze czy choćby flirtu.

Zawarto tu dodatkowo wyjaśnienia napisów informacyjnych, nazwy dni tygodnia, barwy i liczebniki. Poszczególne części rozmówek są oznaczone zróżnicowanymi kolorami, co wyraźnie ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnego zwrotu.

Przy każdej frazie jest przekazana wymowa, co nawet początkującym użytkownikom pozwoli na wydajną komunikację. Poręczne porady dotyczące przeróżnych aspektów pobytu zagranicą zostały wkomponowane w rozmówki w postaci tabelek: można z nich dowiedzieć się np.

o funkcjonowaniu transportu miejskiego czy o lokalnych zwyczajach. W książce znajduje się w dodatku dwujęzyczny słowniczek z najpopularniejszymi słowami. Mini-słowniczki zawierające słówka związane z danym tematem można jeszcze znaleźć pod rozmówkami, co zezwala na szybkie znalezienie potrzebnego wyrazu.

Informacje ergonomiczne o kraju, do którego się wybieramy, są zawarte na końcu książki - można tam znaleźć pomiędzy innymi wiadomości o przepisach celnych i wizowych, przepisach drogowych, w tym ograniczenia szybkości na drogach.

Znajdują się tam także {pomocn|przydatn)e adresy, telefony i adresy internetowe, ułatwiające kontakt z ambasadą czy liniami lotniczymi. Czytelnik odnajdzie tam porady dotyczące podróżowania po danym kraju, informacje o atrakcjach turystycznych, godzinach otwarcia banków, specjałach lokalnej kuchni itp.

Do rozmówek dołączone jest zwięzłe i przystępne kompendium gramatyczne, dzięki któremu można pogłębić swoją znajomość języka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.