Menu

Słownik duży ang-pol-ang (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380636392 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Pons 
  • Ilość stron 1290 
  • Rok wydania 2018 
  • Rodzaj słownik dwujęzyczny 

Opis

Nowy pokaźny słownik angielsko-polski, polsko-angielski PONS, zawierający 130 000 haseł i zwrotów i 150 00 pojęć łącznie ze słownikiem online, to największa baza słownictwa angielskiego, przystępna w ofercie PONS. Słownik jest więc nieodzowną pomocą równocześnie dla osób uczących się angielskiego, jak i osób pracujących z językiem na co dzień w pracy zawodowej w tym dla tłumaczy języka angielskiego.
Słownik został poszerzony o świeże hasła, a dotychczasowa baza słownictwa została zweryfikowana, a pojęcia poszerzone o świeże przykłady,
W słowniku dla rozróżnienia częstotliwości wykorzystywania poszczególnych słów w powszednim języku zastosowano wyróżnienie najpopularniejszych haseł. Dzięki temu początkujący użytkownicy słownika mogą skoncentrować się na budowaniu znajomości podstawowego glosariusza, co ułatwia naukę języka.
żeby ułatwić uczącym się dobrą wymowę, część angielsko-polska słownika gromadzi transkrypcję fonetyczną wyrazów hasłowych. Słownik mieści jeszcze niemało innych udogodnień, jak choćby podawanie przykładu wykorzystania wyrazów - zarówno w hasłach prostych, jak i złożonych, mogą zostać przekazane przykłady użycia wyrazów. Żeby je łatwiej odnaleźć, zostały oznaczone wytłuszczonym drukiem.
Jeżeli w języku angielskim nie istnieje ścisły odpowiednik danego wyrazu, do słownika zostały wprowadzone wyjaśnienia, służące doprecyzowaniu przekazanego tłumaczenia.
Ważną częścią słownika są liczne porady dotyczą jednocześnie aspektów gramatycznych, ale i z dziedziny słownictwa, a także kulturoznawstwa. Warto np. Zapamiętać, Bank holidays to dni ustawowo wolne od pracy w pokaźnej Brytanii. Ich zwyczajowa nazwa wywodzi się stąd, że początkowo były to dni, które główny bank angielski Bank of England traktował jako święta.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.