Menu

Słownik ortograficzny (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 837327393X 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Agnieszka Nawrot 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2008 
  • Rodzaj słownik ortograficzny 

Opis

ukazujeny Słownik Ortograficzny gromadzi ponad 40 000 kłopotliwych,używanych wyrazów. Są wśród nich zapożyczenia, które już na stałe weszły do języka polskiego, jak: faks, sparing, konsulting. Odszukamy tu także nazwiska ważnych postaci żyjących współcześnie, których pisownia może sprawić trudności, postacie i miejsca biblijne, postacie literackie, nazwy geograficzne, powszechnie stosowane skróty itp.

Obok niełatwych wyrazów znajdziesz także reguły polskiej ortografii z uwzględnieniem zmian, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie przez Komisję Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN. Zostały one przekazane w sposób zwięzły, skrótowy, wypunktowano wyłącznie najważniejsze, podstawowe. W razie wątpliwości nakłaniamy do sprawdzenia pisowni wyrazu w części słownikowej. Ze szczególną uwagą potraktowano pisownię imiesłowów przymiotnikowych czynnych i biernych z przeczeniem "nie".

Czytelny układ haseł zagwarantuje możliwość bezzwłocznego odnalezienia potrzebnego słowa. Zostały one ułożone alfabetycznie. Każde hasło jest wzbogacone o zakończenia trudniejszych form fleksyjnych:

balneoterapia -pii, pię.

Jeśli dopuszcza się przeróżne zakończenia, w nawiasach podano rzadziej użytkowane, np.:

banan -na (a. -nu), -nie; -nów.

w przypadku wyrazów o takim samym brzmieniu, lecz innym zapisie ortograficznym podano w nawiasach ich znaczenie, np.:

chart (pies)

hart (siła)

Autorami Słownika Ortograficznego są nauczyciele cenionych szkół, na co dzień obserwujący problemy uczniów z ortografią; wiedzą, które formy i reguły nastręczają olbrzymich trudności. W pracy nad Słownikiem... Konsultowali się również z kolegami - nauczycielami i metodykami.

Słownik Ortograficzny rekomendowany jest uczniom i osobom, którzy nie posługują się biegle regułami polskiej ortografii, a chcą rzetelnego i wiarygodnego źródła informacji na temat pisowni danego wyrazu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.