Menu

Słownik ortograficzny - wydanie kieszonkowe - Urszula Czernichowska, Marek Pul, Wojciech Rzehak (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373273931 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Blanka Turlej|Urszula Czernichowska 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 432 
  • Rok wydania 2019 
  • Rodzaj słownik ortograficzny 

Opis

pokazujeny Słownik Ortograficzny gromadzi ponad 40 000 kłopotliwych,wykorzystywanych wyrazów. Są wśród nich zapożyczenia, które na stałe weszły do języka polskiego, jak: e-mail, Internet, konsulting.

znajdziemy tu także nazwiska ważnych postaci żyjących współcześnie, których pisownia może sprawić trudności, postacie i miejsca biblijne, postacie literackie, nazwy geograficzne, powszechnie używane skróty itp.Obok trudnych wyrazów mieści także reguły polskiej ortografii z uwzględnieniem zmian, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie poprzez Komisję Kultury Języka Komitetu Językoznawstwa PAN.

Zostały one przekazane w sposób zwięzły, skrótowy, wypunktowano tylko najważniejsze, podstawowe. Ze szczególną uwagą potraktowano pisownię imiesłowów przymiotnikowych czynnych i biernych z przeczeniem nie.Czytelny układ haseł zagwarantuje możliwość momentalnego odnalezienia koniecznego słowa.

Każde hasło jest wzbogacone o zakończenia trudniejszych form fleksyjnych:balneoterapia -pii, pię.Jeśli dopuszcza się różnorodne zakończenia, w nawiasach podano rzadziej stosowane, np.:banan -na (a. -nu), -nie; -nów.w przypadku wyrazów o takim samym brzmieniu, ale innym zapisie ortograficznym, przekazano w nawiasach ich znaczenie, np.:chart (pies)hart (siła)Autorami Słownika Ortograficznego są nauczyciele uwielbianych szkół, na co dzień obserwujący problemy uczniów z ortografią; wiedzą, które formy i reguły nastręczają olbrzymich trudności.

Słownik... Powstał w konsultacji z najlepszymi nauczycielami i metodykami.Słownik Ortograficzny istotnie sugerowany jest uczniom i osobom, które nie posługują się biegle regułami polskiej ortografii, a chcą rzetelnego i wiarygodnego źródła informacji na temat pisowni danego wyrazu.

Jest konieczny w każdym domu i szkole.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.