Menu

Słownik Rodzajów I Gatunków Literackich (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301172411 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Grzegorz Gazda, Słowinia Tynecka-Makowska 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe PWN 
  • Ilość stron 1280 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Słownik rodzajów i gatunków literackich to nieszablonowe osiągnięcie w skali międzynarodowej – jedyne tak przekrojowe i wyczerpujące zestawienie haseł poświęconych gatunkom w literaturze polskiej i światowej. Napisany przez najwybitniejszych polskich literaturoznawców i neofilologów XX stulecia jest szczególnie cennym podręcznikiem ilustrującym dzieje form genologicznych w rozległym kontekście historycznym i komparatystycznym, obejmuje literatury światowe wszechczasów od form najdawniejszych po ukształtowane w XX stuleciu.

świeże, poprawione i uzupełnione wydanie słownika gromadzi prawie 700 zaktualizowanych i rozbudowanych haseł, w tym kilkadziesiąt kompletnie nowych, dotyczących zasadniczych zjawisk literackich jak np. Powieść wiktoriańska, powieść polityczna, powieść realizmu socjalistycznego, powieść środowiskowa, powieść realizmu magicznego, powieść grozy, coming out novel, antologia, kronika rodzinna, antybaśń, dramat honoru, portret literacki i gatunków i kategorii nowo powstających albo ze stosunkowo niedługą tradycją: liberatura, e-liberatura, komiks, powieść graficzna, fantasy. Wszystkie hasła uzupełnione są bogatym historyczno-literackim komentarzem, licznymi przykładami z literatury polskiej, a także obcej, a także wielojęzyczną bibliografią.

Krąg odbiorców zainteresowanych nowym wydaniem Słownika rodzajów i gatunków literackich nie ogranicza się bynajmniej do badaczy i studentów wiedzy o literaturze; jest dużo szerszy – obejmuje praktycznie wszystkich zainteresowanych tekstami i dyskursami kultury, redaktorów i wydawców i po prostu czytelników polskiej i światowej literatury.
fragment recenzji wydawniczej/

ISBN: 9788301172411
Kod paskowy: 9788301172411
Redakcja: Gazda Grzegorz
Wydanie: 2
Rok wydania: 2012
Kod wydawcy: 20411
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 1262
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.0cm
Głębokość (mm): 60
Waga: 1.92
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.