Menu

Słownik Wiedzy Biblijnej

Cechy produktu

  • ISBN 8371460236 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo Vocatio 
  • Ilość stron 946 

Opis

Dzieło encyklopedyczne zawierające 700 haseł dotyczących Biblii, w tym mnóstwo plastikowych esejów napisanych przez 250-ciu wybitnych profesorów, specjalistów z 20 krajów świata.
Jest to przekład wyśmienitego "The Oxford Companion to the Bible ". Za podstawę cytowanych tekstów biblijnych przyjęto Biblię Tysiąclecia. Słownik sygnalizuje o głównych osobach, miejscach, wydarzeniach, ideach, instytucjach i realiach biblijnych. Pokazuje także współczesne dyskusje, związane z interpretacją tych tematów biblijnych, powołując się na najnowsze odkrycia archeologów i metody badawcze, używane w takich dyscyplinach naukowych, jak antropologia, socjologia i krytyka literacka. Dzieło posiada także hasła omawiające znaczenie Biblii w dziedzinach takich jak sztuka, prawo, polityka i literatura. W niektórych hasłach znajdują się też odsyłacze do 28 kolorowych map umieszczonych na końcu książki.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.