Menu

Wokół problemów edukacji i socjalizacji osób niepełnosprawnych idee koncepcje badania (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375878509 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Zenon Gajdzica 
  • Wydawnictwo Impuls 
  • Ilość stron 172 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Przedłożony Czytelnikowi trzynasty tom kolekcji, podobnie jak poprzednie, mieści treści o stosunkowo wysokim stopniu ogólności; zostały one opracowane z myślą o prezentacji stanowisk, koncepcji, modeli stanowiących teoretyczne podstawy organizacji i reorganizacji procesów edukacji i socjalizacji osób niepełnosprawnych. Nie brakuje w nim także analiz o względnie wąskim zakresie zagadnieniowym, skoncentrowanych na określonym problemie. Nakreślone idee, stanowiska, opinie, prezentowane wyniki badań są kontynuacją dyskusji nad produktywnością edukacji specjalnej, a także niwelowaniem szeroko pojętych barier socjalizacyjnych, a także przyczynkiem do faktycznej zmiany społecznej i edukacyjnej.

Pierwsza część trzynastego tomu kolekcji „Problemy Edukacji, Rehabilitacji i Socjalizacji Osób Niepełnosprawnych" obejmuje treści związane właśnie z edukacją. Nie oznacza to jednak,zostały one poprzez autorów poszczególnych rozdziałów rozpatrzone w oderwaniu od problematyki socjalizacji i rehabilitacji. Przeciwnie – zagadnienia te stanowią istotny kontekst omawianych procesów kształcenia i wychowania. Potwierdzenia tej tezy można szukać w analizie rozpatrywanych w związku z edukacją pojęć, na przykład indywidualizacji, treningu umiejętności społecznych czy wspomagania rozwoju. Z kolei w drugiej części książki – objętej tytułem nawiązującym do problematyki socjalizacji – znajdujemy sporo odniesień do procesów wychowania i kształcenia. W opinii autorów są one podstawą adaptacji społecznej, nabywania podstawowych kompetencji życiowych, kreowania dróg do samodzielności, ustalania celów życiowych, wzmacniania dynamiczności czy rozwiązywania aktualnych problemów społecznych.
Ogólnie można więc przyjąć, iż wyróżnienie dwóch części niniejszego opracowania – pierwszej, ukierunkowanej na procesy edukacyjne, a drugiej na socjalizację – jest zabiegiem umownie porządkującym strukturę tomu.

Podtytuł: Problemy edukacji, rehabilitacji i socjalizacji osób niepełnosprawnych. TOM 13 serii
kolekcja cyklu: PROBLEMY EDUKACJI, REHABILITACJI I SOCJALIZACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
ISBN: 9788375878509
Kod paskowy: 9788375878509
Redakcja: Gajdzica Zenon
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 21984
Numer kolejny tomu: 13
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 172
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.0x23.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.28
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.