Menu

Diabeł Łańcucki (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379641314 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Jacek Komuda 
  • Wydawnictwo Fabryka Słów 
  • Ilość stron 520 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Stanisław Stadnicki zwany Diabłem, właściciel Łańcuta i zamku nazywanego Piekłem - już za życia był legendą. Powiadano, że zaprzedał duszę czartowi. Za nic miał wszelkie granice i pozory. Bił i płakał, łamał prawo i w cyniczny sposób się nim zasłaniał. Porywał ludzi, nakładał kontrybucje na miasta, więził i torturował sąsiadów.
Książka Komudy to awanturnicza, niepozbawiona części fantastycznych opowieść o burzliwych dziejach konfliktu pomiędzy Diabłem a szlachtą Ziemi Sanockiej i Przemyskiej.
Diabeł Łańcucki to eastern całkowitą gębą, ot co. Książka kipi od pościgów, pojedynków, napadów i postaci skrywających mroczne sekrety.() To powieść awanturnicza najwyższej klasy, wciągająca i zawierająca wszystkie te elementy, które są konieczne, by kolejne rozdziały czytać z zapartym tchem.
Katedra
Z czystym sercem mogę polecić Diabła Łańcuckiego wszystkim, którzy już znają twórczość Komudy, i tym, którzy pierwszy raz po nią sięgną. Jest w niej coś, co sprawia, że choć na chwilę chciałoby się przenieść w tamte czasy i, jako jeden z panów Braci, zabrać udział w zajeździe czy bijatyce. Dlaczego tak jest? Nie wiem, pewnie Diabeł (Łańcucki) tkwi w szczegółach!
Gildia

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.