Menu

Harry Potter i Insygnia Śmierci (OM) (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788372782809 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor J.K. Rowling 
  • Wydawnictwo MEDIA RODZINA 
  • Ilość stron 784 
  • Rok wydania 2005 

Opis

Wydanie 2008

tłumaczenie Andrzej Polkowski

oprawa miękka

Ostatni tom bestsellerowego procesu J.K. Rowling noszący w oryginale tytuł ``Harry Potter and the Deathly Hallows`` budził i wciąż budzi najwięcej emocji spośrod wydanych tomów. Nie tylko dzięki czemu, iż w owej części rozstrzygają się losy bohaterów i czarodziejskiej strony świata, lecz też dlatego, iż autorka zdecydowała się na tytuł niejasny, budzący niemało kontrowersji - także w jej ojczystym kraju.
``Hallows`` jest dziś słowem rzadko stosowanym sięgającym do bogatej historii nie tylko języka, ale i starych zwyczajów i obrzędów, oznaczającym kogoś lub coś świętego. W powieści odnosi się do magicznych przedmiotów, które mają zapewnić właścicielowi panowanie nad śmiercią. Stąd bierze się jego wieloznaczność spędzająca sen z powiek tłumaczom na całym świecie. Chyba po raz pierwszy tytuł doczekał się aż tak przeróżnych przekładów. We Francji, Czechach i kilku innych krajach książka nosi tytuł ``Harry Potter i Relikwie Śmierci``, w Izraelu pozostał przetłumaczony jako ``Skarby Śmierci``, w Norwegii ``Talizmany Śmierci``, we Włoszech i Rosji - ``Dary Śmierci``.
Także w Polsce dyskusje nad wyborem najkorzystniejszego tytułu trwały długo, bowiem rozpatrywane były najróżniejsze opcje, w tym zwykle Relikwie i Insygnia.
Ostatecznie polski tytuł brzmieć będzie ``Harry Potter i Insygnia Śmierci`` Insygnia są bowiem symbolem władzy, w tym wypadku - władzy nad śmiercią.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.