Menu

Idź i czekaj mrozów - Wysyłka od 3,99 - porównuj ceny z wysyłką (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379950454 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Marta Krajewska 
  • Wydawnictwo Genius Creations 
  • Ilość stron 520 
  • Rok wydania 2016 

Opis

W świecie, gdzie puszczą włada leszy, w jeziorze żyją topielce, a nocami wśród chat przemykają zmory i strzygonie, młodziutka Venda musi stanąć na straży bezpieczeństwa mieszkańców Wilczej Doliny. Przyjdzie jej mierzyć się nie tylko z bogami czy stworzeniami nocy,pokaźnie groźniejszymi przeciwnikami: samotnością, strachem i zwątpieniem.

Na oczach Vendy wypełnia się starożytne proroctwo. Do Wilczej Doliny powraca DaWern – ostatni z Wilkarów. Zemsta pana Lasów za rzeź jego dzieci wydaje się nieunikniona. Czy zakazana miłość stanie na drodze przeznaczeniu, czy też pozwoli wypełnić przerażającą przepowiednię? Jak potoczą się losy zakochanego w zielarce syna karczmarza, pięknej minstrelki Stalki, towarzyszącego jej wojownika i innych mieszkańców wioski, z których każdy skrywa swoje tajemnice?

„Stare opowieści krążą między nami, a my żyjemy między nimi. Magia w powieści Marty Krajewskiej wydaje mi się mocna, bo jest równocześnie znajoma i nowa. Za sprawą autorki wszedłem do świata nieoswojonego, w którym demony to część natury, a ludzie – zwyczajni, nie książęta i herosi – zmagają się z nimi niczym z częścią powszedniego trudu. Podążałem znajomymi tropami, gubiłem się w nich i dawałem oplatać pełnej grozy magii, w którą schwytała mnie autorka." - Paweł Majka, autor „Pokoju światów", zdobywca Literackiej Nagrody im. Żuławskiego

„Autorka wymieszała z wprawą korzystnie wyszkolonej zielarki części demonologii i mitologii słowiańskiej, komponując własną, smakowitą mieszankę. Mimo tak różnorodnych elementów, stworzona poprzez nią wizja jest zaskakująco spójna. Oto świat pogański, przedchrześcijański w pełnej krasie: piękny, lecz i groźny, pociągający, fascynujący, a chwilami przerażający." - Witold Jabłoński, autor cyklu „Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer"

„To jedna z książek, na które czekałem z niecierpliwością." - Jacek Łukawski, autor „Krwi i stali"

ISBN: 9788379950454
Kod paskowy: 9788379950454
Autorzy: Krajewska Marta
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 32973
Numer kolejny tomu: 1
Miejscowość: Bydgoszcz
liczba stron: 518
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 12.5x19.5cm
Głębokość (mm): 36
Waga: 0.462
Język oryginału: polski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.