Menu

Kosmiczne Bobry i zemsta Księżycowej Szarańczy (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788379952687 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Krzysztof Piersa 
  • Wydawnictwo Genius Creations 
  • Ilość stron 417 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Yonzi Chamarovitch jest bohaterem Sory! Konstruktorem i pilotem "Kolosa" najpotężniejszego robota bojowego, który ocalił Cesarstwo przed inwazją Księżycowej Szarańczy - kosmicznego szkodnika siejącego w galaktyce zagładę. Na swoje nieszczęście Yonzi jest Mik-Makiem, niepokaźnym bobrowatym futrzakiem, którego nikt prócz pobratymców nie traktuje poważnie.

Cesarz nie ma jednak wyboru i właśnie Chamarovitch staje na czele międzyplanetarnej misji posiadającej zdobyć minimalistycznce na budowę całej armii "Kolosów". Drużyna, a raczej załoga złożona z ludzi i Mik-Maków to prawdziwa beczka prochu, która czeka tylko na to, aby eksplodować… i eksploduje. Podczas kosmicznej potyczki statek zostaje uszkodzony, a przymusowe lądowanie na obcej planecie kończy się uprowadzeniem Yonziego poprzez barbarzyńców.

Sorze kończy się czas! Nadciąga największy rój Księżycowej Szarańczy jaki widziała galaktyka!

Książka w najkorzystniejszym tego słowa znaczeniu oldschoolowa, przypominająca czasy, kiedy na pierwszym miejscu stała przygoda na ponadplanetarną skalę, lecz gdzieś pomiędzy słowami kryły się też rzeczy ważne i bliskie czytelnikowi współczesnemu. "Kosmiczne bobry i zemsta Księżycowej Szarańczy" to książka zaskakująco udana jak na debiutanta; wyraźnie czuć fascynację autora fantastyką przygodową i nieraz zaskakującymi w literackim wydaniu rozwiązaniami wprost ze świata gier komputerowych, który także nie jest mu obcy. -Bartek Biedrzycki, autor serii Opowieści z postapokaliptycznej aglomeracji

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.