Menu

Kraken (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375066975 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor China Mieville 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 620 
  • Rok wydania 2011 

Opis

"Kraken", najnowsza powieść Chiny Miéville’a, to jedna z najdziwniejszych, najzabawniejszych i najmocniej mrożących krew w żyłach książek, jakie można przeczytać zarówno w tym, jak na dodatek w dowolnym innym roku. Autor uchyla drzwi do Londynu, jakiego nie widuje się codziennie: to niezwykła metropolia, poruszana odwiecznymi prądami mitów i magii, miejsce, gdzie przestępcy, policjanci, kultyści i magowie uwikłani są w bezwzględną wojnę, która może wywołać - albo zatrzymać – ostateczny koniec.

Głęboko w skrzydle badawczym Muzeum Historii Naturalnej znajduje się bezcenny eksponat - jeden z tych, które trafiają się badaczom rzadziej aniżeli raz na pokolenie - wyśmienicie zachowana kałamarnica olbrzymia. Co może oznaczać nagłe, zagadkowe zniknięcie tego okazu?
Dla kustosza muzeum, Billy’ego Harrowa to tylko początek drogi wiodącej w sam środek podziemnego Londynu, pełnego walczących kultów, surrealistycznej magii, apostatów i zawodowych zabójców. Możliwe, iż istota, którą zakonserwował w formalinie jest nie tylko biologiczną ciekawostka - niektórzy uważają, iż to sam bóg. Bóg, którego wyznawcy modlą się o koniec świata.

„Gdyby Philip K. Dicka i Raymond Handler doczekali się nieślubnego dziecka, które oddali na wychowanie Franzowi Kafce, jego twórczość mogłaby przypominać..."
„Los Angeles Times" o Miasto i Miasto
„Fantastyczna sceneria dla niezwykłej opowieści... Niezapomnianej, dzięki barwnemu językowi i bogatej wyobraźni autora."
„Philadelphia Inquirer" o Bliźnie

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.