Menu

Księgi Południa. Kroniki Czarnej Kompanii. Tom 4-6 (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380626454 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Glen Cook 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 840 
  • Rok wydania 2019 

Opis

skatalogowane w jednym tomie kolejne trzy części linii, która zrewolucjonizowała fantasy.
Kiedy umiera nadzieja, pozostaje przetrwanie. I wciąż jest jeszcze Czarna Kompania.
Po wyniszczającej bitwie pod Wieżą Uroku, Konował, chcąc odnaleźć zaginione Kroniki, prowadzi resztki towarzyszy na południe. Tu jednak natrafiają na nowego wroga - Władców Cienia - przerażające istoty, nurzające się w mroku i rozpaczy. W starciu z nimi Kompania ponosi straszliwą klęskę. Pani, jedna z nielicznych ocalałych, zdecydowana pomścić braci i pokonać Władców, zbiera nową armię.
Tymczasem ci spośród Kompanii, którzy poszli inną drogą - Milczek, Kruk, Pupilka - muszą ponownie stawić czoło duchowi Dominatora, którego ktoś próbuje wciąż oswobodzić.
skategoryzowane w jednym tomie kolejne trzy części serii, która zrewolucjonizowała fantasy. Nowa edycja cyklu o Czarnej Kompanii składać się będzie z czterech tomów: "Kroniki Czarnej Kompanii", "Księgi Południa", "Powrót Czarnej Kompanii", "Zagłada Czarnej Kompanii".
Czarną Kompanią Glen Cook w pojedynkę dokonał rewolucji na polu fantasy - z czego mnóstwo czytelników wciąż nie zdaje sobie sprawy. Sprowadził opowieść do poziomu zwykłego człowieka, porzucając zużyte schematy królów, książąt i złych czarnoksiężników. Było to niczym lektura powieści o wojnie w Wietnamie czytanych na haju. - Steven Erickson.
Po lekturze "Czarnej Kompanii" oczywiste jest, skąd Steven Erickson, wiodący pisarz realistycznego nurtu fantasy, czerpał inspiracje. (…) Erickson rozwinął te koncepty tak, żeby pasowały do megaepickiej skali jego fabuły, ale na wielu stopniach prostsze pomysły Cooka sprawdzają się o dużo lepiej. Najlepszą oceną wizjonerskiego pomysłu Cooka jest fakt, że wciąż nieprzeciętnie się trzyma ćwierć wieku po pierwszym wydaniu i świetnie wpasowuje się we współczesny nurt realistycznej fantasy. - Scott Andrews, bscreview.com

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.