Menu

Magia dla początkujących (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788324586172 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Kelly Link 
  • Wydawnictwo Dolnośląskie 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Kelly Link to amerykańska autorka pisząca przede wszystkim opowiadania. Link jest trzykrotną laureatką nagrody Nebula oraz zdobywczynią Hugo Award i World Fantasy Award. Polscy czytelnicy znają ją z antologii Kroki w nieznane.Kelly Link łączy w swoich opowiadaniach elementy obyczajowe, baśń, fantasy i opowieść niesamowitą w niemal XIX-wiecznym stylu, a nawet realizm magiczny i postmodernizm.

W tekstach z tego zbioru widoczne jest jej przekonanie o magiczności świata. Prawdziwe miasto kryje świat duchów, wiedźm, diabłów i zmarłych, powracających do życia jako istoty cielesne. Postępowanie ludzi na dodatek tłumaczy się ?magicznie?, a nie tylko jako konflikt interesów, pogoń za uczuciem czy zyskiem.

Oba te światy wzajemnie się przenikają, nie mogą istnieć bez siebie nawzajem. Link nie epatuje nachalną symbolika religijną, okrucieństwem, makabrą czy erotyką, choć potrafi być dosłowna i drapieżna.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.