Menu

Opowieści ze Skraju - Miloš Lazarević OD 24,99zł DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380837454 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Miloš Lazarević 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 186 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Gdy do domu Druhufała po latach wraca córka Łaguna wraz z nowo narodzonym synem, nieduża, zaściankowa Radogoszcz początkuje huczeć od plotek. Mieszkańcy zgodnie przewidują nadejście kłopotów, których inicjatorem ma być drobny Popol. Chłopczyk dorastający w atmosferze niechęci i odrzucenia nie rozumie, co jest przyczyną jego wykluczenia ze społeczności. Rozpoczyna na dodatek wypytywać matkę o Aigonzara – swego zaginionego ojca, który wyruszył w tajemniczą misję na rozkaz Chrobrej, władczyni Warnawy. Gdy spokojną dotąd Radogoszczą wstrząsają przerażające wydarzenia, a Popol i Łaguna stają się głównymi podejrzanymi o napaść potworów, decydują się opuścić miasto. Wówczas dla Popola zaczyna się trudna podróż, w trakcie której odkrywa szokującą prawdę i otrzymuje zadanie znacznej wagi – odnaleźć ojca.

Nagłe pojawienie się Łaguny wywołało pokaźne zamieszanie. Podróżowała po świecie wzdłuż i wszerz. Wyruszyła samotnie, lecz wróciła z niemowlęciem. W sielskiej Radogoszczy plotki rozchodziły się pożarem, a przygody awanturniczki były najżywiej komentowane podczas wieczornych gwarów. Długo czekano na równie podniecającą historię. Gdybano o rzekomej wojnie, na której zginął ojciec chłopca, wrogiej klątwie i imponującym skarbie pozostawionym w spadku synowi. Stanowczo kiedy wyczerpano tematy powszednich spraw. Dla zabicia nudy opowiadano o niespodziewanym przybyciu Łaguny.

Miloš Lazarević urodził się w 1991 roku w Czarnogórze. Po rozpadzie Jugosławii wychował się w Polsce, gdzie aktualnie mieszka i tworzy. Marzył o wydaniu powieści odkąd dowiedział się, jeszcze jako dziecko, iż książki nie rosną na półkach. Opowieści ze Skraju napisał już w wieku szesnastu lat. Pochłania literaturę dalekiego wschodu, interesuje się polską kuchnią i gwarą regionalną.
http://www.miloslazarevic.pl/www.miloslazarevic.pl

ISBN: 9788380837454
Autorzy: Milos Lazarević
Format: 12.5x19.5cm
Głębokość (mm): 15
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.