Menu

Pamięć ziemi (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376485386 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Orson Scott Card 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka/ Prószyński Media 
  • Ilość stron 296 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Untitled document
Przed tysiącami lat ludzie powierzyli swój los sztucznej inteligencji. Teraz chcą odzyskać wolność.
Wysoko znad planety Harmonia spogląda Naddusza i bacznie obserwuje. Jego zadanie od wielu tysięcy lat jest takie samo - bronić ludzką kolonię zasiedlającą tę planetę, za wszelką cenę bronić Harmonii, a najczęściej nie dopuścić do jej autodestrukcji. Do tej pory na Harmonii panował pokój, nie istniała niebezpieczna broń masowej zagłady ani technika, która umożliwiłaby stworzenie takiej broni. Kontrolując bazy danych i ingerując w ludzkie umysły, nienaturalna inteligencja - Naddusza - mógł bez problemów wypełniać swą misję.
Pojawił się jednak poważny problem. Naddusza odkrywa, iż nie ma dostępu do części banków danych, a jego systemy mocy przestały działać dobrze. Natomiast na spokojnej dotychczas Harmonii ludzie zaczynają się buntować, myśleć o władzy, pieniądzach i podbojach...

"Wszechstronność Carda, jego różny styl pisania i tematyka powieści powodują, że jest postacią nieszablonową wśród autorów SF." - Anne McCaffrey, autorka cyklu "Jeźdźcy Smoków z Pern"

"Card jest jednym z najkorzystniejszych pisarzy science fiction." - "Library Journal"

"Card jest mistrzem opowieści, a "Pamięć Ziemi" to lektura obowiązkowa." - "The Seattle Times"

"Jak przede wszystkim Orson Scott Card stworzył powieść przekonującą i napisaną z niezwykłą energią." - "The New York Times Book Review"

Orson Scott Card (ur. 1951) - jeden z najmocniej modnych autorów science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem "Gra Endera", które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Do najsłynniejszych utworów autora należą na dodatek: cykl o Alvinie Stwórcy, "Glizdawce", "Zew Ziemi" i "Badacze czasu - odkupienie Krzysztofa Kolumba". W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana poprzez niego religia mesjanistyczna.

Autorzy: Orson Scott Card
EAN: 9788376485386
Format: 14,2x20,2
liczba stron: 296
ISBN: 9788376485386
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.