Menu

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 4 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375747515 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jarosław Grzędowicz 
  • Wydawnictwo Fabryka Słów 
  • Ilość stron 880 
  • Rok wydania 2012 

Opis

Wydanie 2012r. Oprawa broszurowa. Strony 880. Format 12,5x19,5cm. Na tę chwilę fani czekali długie 3 lata. Trzy lata pytań powtarzanych do znudzenia: kiedy, kiedy, kiedy, kiedy... Niewiele jest na świecie powieści, które w podobny sposób nie poddają się zapomnieniu.

Świat lodowego ogrodu Władza uzależnia, wyjątkowo w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, iż stałeś się bogiem - ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin' way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń.

Pan Lodowego Ogrodu to powieść napisana z rozmachem godnym dzieł Hieronima Boscha, Stevena Spielberga, J.R.R. Tolkiena czy George'a R.R. Martina. Nikt nie wie, co się dzieje z grupą naukowców. Vuko Drakkainen ma ich odnaleźć i sprowadzić na Ziemię lub zabić i zatrzeć ślady.

Z taką misją przybywa na Migdaard - świat kryjący w sobie rasę istot rozumnych i magię. Tymczasem, niektórzy już dawno zginęli, inni sięgnęli po magię i obwołali się bogami. Nikt nie chce wracać. Żaden z nich nie odda łatwo władzy, jaką zdobył.

Vuko przemierza krainy Midgaardu szukając sojuszników żeby ukończyć misję. Czy wykona zadanie? Pan Lodowego Ogrodu to czterotomowa powieść napisana poprzez Jarosława Grzędowicza. Premiera czwartego i ostatniego tomu będzie miała miejsce 30 listopada 2012r.

Chciał być leśnikiem, podróżnikiem i operatorem śmieciarki. Pozostał pisarzem. Jarosław Grzędowicz w wieku czterech lat chciał zostać operatorem śmieciarki. Później, po niezapomnianych wakacjach w leśniczówce - leśnikiem piszącym fantastykę.

W międzyczasie chciał być jak Tony Halik, Tomek Wilmowski, Jacques Custeau oraz Simon Templar, z tym,jednocześnie chciał być pisarzem fantastyki. W kolejnej dekadzie rozwoju chciał zostać biologiem, a także pisarzem fantastyki.

Ze wszelkich młodzieńczych zamiarów udało mu się zrealizować tylko jeden. A może aż jeden? Grzędowicz nie lubi przymusu. Zapewne, dlatego Pan Lodowego Ogrodu powstawał na przestrzeni niemal dziesięciu lat.

Jak sam mówi - pisanie powieści trwa tyle ile musi trwać. Żaden przymus tu nie pomoże. W trakcie pisania powieść rozrastała się, ewoluowała przypominając proces konstruowania urządzenia. Autor często korzystał z opracowań historycznych, ale nie tylko.

Czerpał inspirację i wiedzę zarówno z opisów przeciętniewiecznych machin wojennych, z życia codziennego i sztuki wojny w starożytności, podręczników sztuk walk wschodnich i europejskich, książek beletrystycznych i dawnych eposów takich jak Edda Poetycka.

Cennym wsparciem dla Grzędowicza jest jego żona - Maja Lidia Kossakowska. Jak sam twierdzi - to błogosławieństwo móc zapytać innego pisarza o zdanie albo radę dotycząca skonstruowania jakiejś sceny. Grzędowicz stara się rewanżować tym samym.

Pisarz za swoją twórczość otrzymał już niezliczoną liczba nagród, za każdym razem cieszył się z uznania czytelników. Z drugiej strony, odczuwał także silną presję. To znaczna odpowiedzialność, bo nikt oprócz niego nie wiedział, w jaki sposób zakończy się Pan Lodowego Ogrodu.

Takiej pracy podołają jedynie najlepsi. Grzędowicz po raz kolejny dowodzi, iż wciąż idzie do przodu, nie spoczywa na laurach.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.