Menu

Piorun kulisty - Cixin Liu (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380624566 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Cixin Liu, Andrzej Jankowski 
  • Wydawnictwo Rebis 
  • Ilość stron 424 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Kolejna powieść autora bestsellerowego Problemu trzech ciał.

podczas burzy piorun kulisty zabija rodziców czternastoletniego Chena, spalając ich na popiół. Od tego czasu Chen postanawia poświęcić życie badaniu tego wyjątkowo rzadkiego zjawiska atmosferycznego, wciąż otoczonego tajemnicą. Jako naukowiec obsesyjnie poszukuje prawdy w stacjach meteorologicznych, w laboratoriach wojskowych, a nawet w opustoszałej radzieckiej bazie ukrytej na Syberii. Kolejne odkrycia pokazują, iż to enigmatyczne zjawisko prowadzi na kompletnie nieznane obszary fizyki.

Z czasem Chen odkrywa, że rozszyfrowanie sekretu pioruna kulistego może wywołać katastrofalne wręcz skutki. Badania Chena nadają sens jego życiu, lecz wiodą do konfliktu z bezwzględnymi wojskowymi i naukowcami, dla których w poszerzaniu wiedzy nie ma miejsca na etyczne dylematy. Czy efektowna pani major, w której Chen jest skrycie zakochany, dąży do stworzenia śmiercionośnej broni?

Cixin Liu - piąta kolumna chińskiej inwazji science fiction!

O Piorunie kulistym:

świetna lektura. - "South China Morning Post"

Poruszająca, napisana z polotem książka, niezwykły opis naukowej pasji. - SFBook Reviews.

Trzymająca w napięciu opowieść o technice i fizyce, która analizuje naturę obsesji i jej mroczną stronę. - The Verge

O Problemie trzech ciał:

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem - nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! - Barack Obama.

nad wyraz oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii. - George R.R. Martin.

Science fiction w najkorzystniejszym wydaniu. - Kim Stanley Robinson

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.