Menu

Wracać wciąż do domu - Le Guin Ursula (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381238854 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Ursula Le Guin, Maciejka Mazan, Joanna Wołyńska, 
  • Wydawnictwo Prószyński i S-ka 
  • Ilość stron 1184 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Po raz pierwszy w jednym tomie! Zbiór "Wracać wciąż do domu" jest idealnym uzupełnieniem poprzednich tomów Ursuli K. Le Guin, jednej z najwybitniejszych i głównie nagradzanych autorek SF i fantasy.

W skład zbioru wchodzą: "Kroniki Zachodniego Brzegu", "Wracać wciąż do domu" oraz "Międzylądowania". Autorka ponownie zabiera czytelników do swej niezwykłej wyobraźni, gdzie powstały kunsztowne i subtelne światy.

Zbiór "Międzylądowania", a także druga i trzecia część "Kronik Zachodniego Brzegu" ukazują się w Polsce po raz pierwszy! Tematyka zawarta w tym zbiorze to człowiek, jego światy i inne egzotyczne miejsca, których mieszkańcy są bardzo ludzcy… Ursula K.

Le Guin wykorzystuje najróżniejsze środowiska aby odpowiedzieć nam na pytanie, czym mogliśmy albo czym jeszcze możemy się stać. Fantastyczny przewodnik. "USA Today" Dowcipna i rozkoszna… chyba najprzyjemniejszy - a bez dwóch zdań najzabawniejszy - zbiór opowiadań Le Guin.

Gary K. Wolfe o "Międzylądowaniach" Filozoficzne rozważania w stylu Jonathana Swifta i Jorge Luisa Borgesa. "The New York Times Book Review" Le Guin to na wskroś amerykańska autorka, dla której poszukiwanie Królestwa Spokoju nigdy się nie kończy.

Margaret Atwood - pisarka, poetka i krytyczka literacka Proza Ursuli Le Guin tchnie inteligencją i światłem. Autorka potrafi wynieść beletrystykę do poziomu poezji i ścisnąć ją do gęstości alegorii. Jonathan Lethem - pisarz i eseista Ursula K.

Le Guin urodziła się 21 października 1929 r. W Berkeley. Jej książki stały się klasyką - nie tylko fantastyki. To już kanon literatury błyskotliwej, analizowany i badany nie tylko przez znawców literatury, lecz i w ujęciu antropologicznym, a także psychoanalitycznym.

Pisała dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Była autorką scenariuszy filmowych i esejów i tekstów piosenek. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą, Hugo i World Fantasy Award na czele.

W 2000 roku Biblioteka Kongresu USA wpisała ją na listę Żyjących Legend. Od 1958 roku mieszkała w Portland w stanie Oregon. Nakładem Prószyński i S-ka ukazał się jej bestsellerowy proces "Ziemiomorze", "Sześć światów Hain" oraz "Rybak znad Morza Wewnętrznego".

Ursula K. Le Guin zmarła 22 stycznia 2018 r.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.